Kategorijos
Papildoma informacija

Nuolat sekame viešoje erdvėje pasirodančius valstybinių ir privačių įmonių informacinius pranešimus, kompetentingas diskusijas, aktualius ekspertų pasisakymus ir kitas žinias, naujienas bei nuomones susijusias su karyba, medžiokle, žvejyba, gamtos apsauga, turizmu ir laisvalaikiu.

 

Stengėmės koncentruotai jas pateikti mūsų elektroninės parduotuvės skiltyje „Naujienos“ ir tikimės Jūsų nuolatinio dėmesio šiai nuolat atnaujinamai paskyrai. Nelikite nesužinoję aktualios informacijos ir Jūs. Skaitykite, komentuokite ir dalinkitės su kitais kariais, medžiotojais, žvejais, turistais, keliautojais ir aktyvaus profesinio būdo ar laisvalaikio mėgėjais , o mes pasistengsime pateikti tik aktualias ir naudingas naujienas.

 

Perskaitę naujieną ar naujienas nepamirškite pasižvalgyti po mūsų elektroninę parduotuvę ir įvertinkite mūsų prekių pasiūla Jums. Spauskite ant prekių grupių ir pateksite į norimas kategorijas:

 

Kariams ir civiliams,

 

Medžioklei ir medžiotojams,

 

Žvejybai ir žvejams,

 

Turizmui ir laisvalaikiui,

 

Lobių ieškotojams,

 

Stebėtojams ir tyrėjams,

 

Šauliams ir ginklų mėgėjams.

 

Tikimės, kad mūsų nuolat plečiama pasiūla atitiks Jūsų lūkesčius ir poreikius, o jei ir ko nerandate šiandien, aplankykite mus rytoj ir rasite daugiau prekių nei pasiūloje buvo vakar.

 

Aplankykite ir mūsų nuolat atnaujinamą skiltį „STRAIPSNIAI“ kur rasite įdomią ir aktualią informaciją skirtą kariams, medžiotojams, žvejams, keliautojams ir turistams ar šiaip aktyviems žmonėms, kurie neabejingi aktyviam laisvalaikio praleidimo būdui gamtoje.

 

Naujausia mūsų skiltis – „Testai“. Tai nuolat atnaujinama naujais testais elektroninės parduotuvės  www.amunicija.ltskiltis, kuri padės ne tik pasitikrinti turimas žinias, bet ir įgauti naujų žinių bei įgūdžius kariams, medžiotojams, žvejams, keliautojams ir turistams.

 

Ačiū, kad lankotės pas mus skaitote mūsų straipsnius, naujienas, sprendžiate testus bei perkate mūsų prekes. Tikimės, kad sugrįšite dar ne kartą, o mes pasistengsime, kad sugrįžę nenusiviltumėte ir linktumėte viskuo patenkinti. 

 

Pagarbiai,

Administracija.

 

Karo muziejus

Apžvelkite ir Jūs muziejaus erdves virtualiame ture. Spauskite ant logotipo.

Aplankykite realiai - K. Donelaičio g. 64, LT-44248, Kaunas.

Ekskursijos užsakomos telefonu (8 ~ 37) 32 09 39. Ekskursijos vedamos lietuvių, rusų arba anglų kalbomis.

Esame tuo tikri, kad patiks ne tik kariams bet ir civiliams.

amunicija.lt

VMVT direktorius Darius Remeika: „Gamta nepalieka alternatyvų ir medžiotojus paverčia gaišenų surinkėjais“

PaskelbtaAdministracija2018/02/270 KomentaraiNaujienos medžiotojams,

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) nuolat vykdo afrikinio kiaulių maro (AKM) stebėseną, įgyvendina šios ligos valdymo strategiją. Veterinarijos specialistai imasi visų įmanomų priemonių, kad AKM neišplistų kiaulių ūkiuose, nepridarytų žalos gyvulininkystei ir visai mūsų šalies ekonomikai.

 

Vykdant šią strategiją, didelė atsakomybė tenka ir mūsų šalies medžiotojams. VMVT kaupiamos sumedžiotų šernų apskaitos duomenimis, 2016 metais iš viso buvo sumedžioti 35 354 šernai (iš jų apie 60 % – patinai). Panašios medžioklės tendencijos išliko ir pernai – užregistruotas 33 971 pranešimas apie sumedžiotą šerną (sumedžiotų patinų skaičius taip pat siekė 60 %).

 

„Keletą metų raginame medžiotojus prisijungti prie bendros Europos Sąjungos strategijos ir nuosekliai mažinti šernų populiaciją. To pasiekti įmanoma užtikrinant, kad sumedžiojamų šernų patelių skaičius būtų ne mažesnis kaip 50 %, skaičiuojant nuo bendro sumedžiotų šernų skaičiaus. Tačiau mūsų turima statistika rodo, kad ne visuose rajonuose medžiotojai supranta, kodėl tokių priemonių reikia, ir vis dar stengiasi išsaugoti gausesnę šernų populiaciją, sąmoningai vengia medžioti šernes. Tokios strategijos dažnai dar laikomasi tuose rajonuose, kur AKM dar nenustatyta. Sakyčiau, kad tai – labai trumparegiška, nes populiacijos gausumą sureguliuoja jei ne medžiotojai, tuomet – liga“, – AKM situaciją laukinėje faunoje komentuoja VMVT direktorius Darius Remeika.

 

Nuo šių metų pradžios Lietuvoje jau nustatytos 352 vietovės, kuriose buvo rasti nugaišę arba sumedžioti AKM užsikrėtę šernai. Dėl ligos nugaišusių šernų skaičius 6 kartus didesnis, nei sumedžiotų. Nuo metų pradžios Lietuvoje sumedžiota kiek daugiau nei 4 tūkst. šernų, iš jų AKM užsikrėtę buvo 116 gyvūnų. Per tą patį laikotarpį medžiotojams teko surinkti ir sunaikinti 747 dėl AKM nugaišusių šernų liekanas. Pernai per visus metus buvo rasti 2 146, o 2016 m. – 379 dėl AKM nugaišę šernai. AKM, pasiekęs vidurio Lietuvą, šiuo metu plinta Lietuvos–Latvijos pasienio rajonuose.

 

 

Pasak VMVT direktoriaus, galima konstatuoti, kad dėl AKM nugaišusių šernų skaičius kasmet didėja ne procentais, o kartais. Tikėtina, kad šiemet šernų gaišenų, kurias teks utilizuoti, skaičius pernykštę statistiką viršys 2–3 kartus. Tai, anot vadovo, liudija apie neišnaudotas galimybes laiku suvaldyti šernų populiacijos augimą nuosekliai medžiojant ir laikantis biologinio saugumo reikalavimų medžioklės metu.

 

„Dar kartą noriu paraginti medžiotojus aktyviai medžioti, ypač produktyviausio amžiaus šernų pateles, tam palankiausiu metu. Kitos alternatyvos gamta nepalieka ir medžiotojus paverčia gaišenų surinkėjais, o ištisus miškų masyvus – užkonservuoto AKM viruso rezervuarais. Juk tikrai ne visas gaišenas pavyksta surasti, surinkti ir sunaikinti. Vadinasi, virusas turi galimybę ir toliau plisti“, – pabrėžia D. Remeika.

 

Anot VMVT vadovo, svarbiausia, kad dėl laukinėje faunoje siaučiančio AKM viruso ir dėl per didelio šernų tankio labiausiai nukenčia ūkininkai. Liga atneša didžiulių nuostolių šalies biudžetui per negautus mokesčius, trečiosios šalys uždaro savo rinkas kiaulienos eksportui, kyla socialinių problemų, nes gyventojams sudėtinga užsiauginti kiaulių savo reikmėms.

 

„Suvaldyti situaciją nėra paprastas uždavinys. Ūkininkams jau ne vienus metus dėl to tenka daug ir sunkiai dirbti, įgyvendinti aukštus biologinio saugumo reikalavimus. Įvairiomis priemonėmis stengiamės didinti jų sąmoningumą ir atsakomybės jausmą. Kartu norime paskatinti ir dar didesnę medžiotojų atsakomybę, nes jų vaidmuo suvaldant ligą labai svarbus“, – sako D. Remeika.

 

Šaltinis:vmvt.lt

Palikti komentarą

Apie www.amunicija.lt

Prekės kariams, civiliamsturistams, keliautojamsžvejamsmedžiotojams.

 

 

Kariams, civiliams, keliautojams, žvejams, medžiotojams skirta elektroninė prekybos sistema.

 

 

Elektroninė prekybos sistema www.amunicija.lt - tai inovatyvi ir šiuolaikiška internetinė parduotuvė, siūlanti kokybiškas prekes kariams, civiliams, medžiotojams, žvejams, keliautojams ir visiems kitiems aktyvaus gyvenimo būdo mėgėjams. Pas mus rasite platų karinės aprangos ir avalynės, medžiotojų, turizmo, laisvalaikio amunicijos pasirinkimą. Tai pat pasiūlysime optinius ir naktinio matymo prietaisus, bei lobių ieškotojų amunicijos. Rinkitės ir išsirinksite, o mūsų komanda stengsis pateikti Jums kokybišką, šiuolaikišką, nebrangią, tačiau patvarią ir ilgalaikę pasiūlą. Nuolat plečiame savo žinias apie Jums pateikiamus produktus ir jų gamybos procesuose naudotas medžiagas, bei technologijas, siekiant, kad mūsų formuojama pasiūla atitiktų pačius aukščiausius Jūsų lūkesčius. Norėtumėme tobulėti Jums padedant, todėl visas pastabas, komentarus, pasiūlymus prašome rašyti elektroniniu adresu info@amunicija.lt. Nuoširdžiai dėkojame, kad lankotės mūsų parduotuvėje ir tikimės Jūsų sulaukti dar ne vieną kartą. Rekomenduokite mus savo draugams ir pažįstamiems, kurie galėtų pas mus rasti jiems tinkamos amunicijos, siekiant Jų profesinę ar laisvalaikio veiklą padaryti kuo labiau džiuginančią naudojant iš mūsų įsigytą amunicija. Rinkitės ir tikrai išsirinksite.