Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Kategorijos
Papildoma informacija

 

Tikimės, kad skaitydami mūsų komandos parengtus ar parinktus straipsnius rasite sau daug naudingos informacijos, kurią galėsite pritaikyti profesinėje ar laisvalaikio veikloje. Taip pat lauksime ir Jūsų komentarų, nuomonių bei pasiūlymų elektroninių paštu info@amunicija.lt arba „Komentarų“ skiltyje po straipsniais.

 

Mielai publikuosime ir Jūsų parengtus straipsnius aktualiomis karybos, medžioklės, žvejybos, turizmo ir laisvalaikio temomis. Parengtų straipsnių ar struktūrizuotų minčių, įžvalgų, nuomonių lauksime elektroninio pašto adresu info@amunicija.lt ir prieš publikuojant suderinsime su autoriumi pateikimo skaitytojams stilių bei formą. Tikimės, kad toks bendradarbiavimas bus visapusiškai naudingas ir įgaus vis didesnį pagreitį.

 

Perskaitę straipsnį ar straipsnius nepamirškite pasižvalgyti po mūsų elektroninę parduotuvę ir įvertinkite mūsų prekių pasiūla Jums. Spauskite ant prekių grupių ir pateksite į norimas kategorijas:

 

Kariams ir civiliams,

 

Medžioklei ir medžiotojams,

 

Žvejybai ir žvejams,

 

Turizmui ir laisvalaikiui,

 

Lobių ieškotojams,

 

Stebėtojams ir tyrėjams,

 

Šauliams ir ginklų mėgėjams.

 

Tikimės, kad mūsų nuolat plečiama pasiūla atitiks Jūsų lūkesčius ir poreikius, o jei ir ko nerandate šiandien, aplankykite mus rytoj ir rasite daugiau prekių nei pasiūloje buvo vakar.

 

Aplankykite ir mūsų nuolat atnaujinamą skiltį „Naujienos“ kur rasite naujausią ir aktualią informaciją skirtą kariams, medžiotojams, žvejams, keliautojams ir turistams ar šiaip aktyviems žmonėms, kurie neabejingi aktyviam laisvalaikio praleidimo būdui gamtoje.

 

Naujausia mūsų skiltis – „Testai“. Tai nuolat atnaujinama naujais testais elektroninės parduotuvės  www.amunicija.lt skiltis, kuri padės ne tik pasitikrinti turimas žinias, bet ir įgauti naujų žinių bei įgūdžius kariams, medžiotojams, žvejams, keliautojams ir turistams.

 

Ačiū, kad lankotės pas mus skaitote mūsų straipsnius, naujienas, sprendžiate testus bei perkate mūsų prekes. Tikimės, kad sugrįšite dar ne kartą, o mes pasistengsime, kad sugrįžę nenusiviltumėte ir linktumėte viskuo patenkinti. 

 

Pagarbiai

Administracija.

 

Karo muziejus

Apžvelkite ir Jūs muziejaus erdves virtualiame ture. Spauskite ant logotipo.

Aplankykite realiai - K. Donelaičio g. 64, LT-44248, Kaunas.

Ekskursijos užsakomos telefonu (8 ~ 37) 32 09 39. Ekskursijos vedamos lietuvių, rusų arba anglų kalbomis.

Esame tuo tikri, kad patiks ne tik kariams bet ir civiliams.

Prekės kariams

Praktiški žmonės renkasi praktiškus daiktus. Amunicija skirta kariams ir civiliams būtent ir pasižymi ypatingu praktiškumu ir neabejotina kokybe. Rinkdamiesi tokia amuniciją savo profesiniai ar laisvalaikio veiklai sutaupysite nemažai pinigų, o įsigyta avalynė, apranga ar kita amunicijos detalė tarnaus ilgai ir nepriekaištingai ne tik kasdieninėmis, bet ir ekstremaliomis sąlygomis. Daug mūsų pirkėjo jau spėjo įsitikinti tokios amunicijos privalumais ir tapdami vis didesni tokios amunicijos ekspertai bei dar reiklesni amunicijos kokybei - tuo pačiu padeda ir mums formuoti optimalią pasiūlą Jūsų pasirinkimui.

Prekės medžiotojams

Tinkama medžioklės amunicija - sėkmingos medžioklės pagrindas. Laiko patikrintas, kokybiškas ir patikimas prekes medžiokleigalite rasti mūsų elektroninės parduotuvės skiltyje – Medžiotojų amunicija. Nuolat plečiame savo pasiūlą patyrusiems ir tik pradedantiems medžiotojams itin kokybiška, žinomų ir tik pradedančių tačiau gaminių kokybe ir praktiškumu pasižyminčių gamintojų produkcija. Ypatingą dėmesį skiriame savo klientų nuomonei ir pageidavimams dėl pasiūlos formavimo, todėl jei tik norite pasidalinti savo įžvalgomis ir patirtimi, padėsiančią mums tobulėti formuojant prekių medžioklei asortimentą tikrai lauksime elektroninio pašto adresu – info@amunicija.lt.

Prekės turistams

Šiuo metu turizmas ir laisvalaikis kaip tokia poilsio forma įgauna visai kitokią formą. Daugelis laisvalaikį leidžiančių žmonių ieško vis aktyvesnių/judresnių jo praleidimo būdų, o tokie būdai reikalauja tinkamos turizmo ir laisvalaikio amunicijos. Mūsų komandos, Jūsų įvertinimui siūlomos ir parduodamosturizmo ir laisvalaikio prekės atitiks, kad ir paties išrankiausio kliento keliamus reikalavimus. Žinomi prekių ženklai, kokybiškos gamybos procese panaudotos medžiagos ir dėmesys detalėms leis Jums likti patenkintais pas mus įsigytomis turizmo ir laisvalaikio prekėmis.

Prekės žvejams

Parduodame profesionalias ir mėgėjiškas priemones žvejams ir žvejybai. Žinomų pasaulio gamintojų produkcija į kurią įdėtos geriausių pasaulio žvejų sukauptos žinios ir ilgametė patirtis. Ypatingai veiksmingi sprendimai tiek viliojant žuvį, tiek ją gaudant, o užkibus traukiant. Skirkite laiko mūsų pasiūlos peržiūrai, kuris skirta žvejams, žvejybai ir yra pavadinta „Žvejų amunicija“ kategorijos pavadinimu ir manome, kad liksite patenkinti mūsų siūlomu prekių asortimentu. Rinkitės ir išsirinksite, o jei dar ir parašysite savo nuomonę, rezultatus, įžvalgas apie iš mūsų įsigytas ir naudojamas priemones žvejybai liksime labai Jums dėkingi. Nei žvyno, nei uodegos...

Optinės prekės

Prekiaujame kokybiškomis optinėmis prekėmis tokiomis kaip: žiūronai (monokuliarai, binokuliarai), akiniai, optiniai taikikliai, mikroskopai, teleskopai, termovizoriai bei naktinio matymo prietaisai. Nuolat plečiame savo pasiūla kokybiškai ir tik pačių geriausių atsiliepimų tiek iš vartotojų, tiek iš ekspertų sulaukiančias gaminiais. Pasidomėkite mūsų siūlomais optikos prietaisais detaliau ir tikime, kad liksite nustebinti tinkamos kainos ir aukštos kokybės santykiu. Lauksime Jūsų poreikių ir atsiliepimų elektroninio pašto adresu info@amunicija.lt . Dėkojame, kad pas mus lankotės ir laukiame sugrįžtant vėl ir vėl.

Ieškotojų prekės

Prekiaujame lobių ieškotojų amunicija. Tai priemonės skirtos tiems, kurie ieško metalinių daiktų žemės paviršiuje. Mūsų parduodama įranga liks patenkinti tiek pradedantieji „lobių medžiotojai“, tiek daug patirties turintys ieškotojai. Įvertinkite ir įsigykite tinkamus prietaisus įdomiai laisvalaikio veiklai. Parduodami metalo ieškikliai ir kitos priemonės skirtos „lobių paieškai“ pasižymi ypatinga kokybe ir praktiniu panaudojimu ieškant daiktų paviršiniame žemės paviršiuje bet kokio tipo vietovėje. Pas mus įsigytas priemones galėsite panaudoti pagal paskirtį tiek miškuose, paplūdimiuose, atvirose ar kalvotose vietovėse. Įsigykite tinkamą priemonę ir atraskite naują, įtraukianti pomėgį ne tik sau, bet ir visai šeimai.

amunicija.lt

Ką daryti nušalus ar radus sušalusį žmogų?

Ką daryti nušalus ar radus sušalusį žmogų?

 

Trumpai apie nušalimus ir kaip elgtis nušalus ar suradus sušalusį žmogų.

 

Tikimės, kad bus įdomu ir naudinga kariams, žvejams, medžiotojams, turistams, sportuojantiems šaltu metų ar paros laiku. Likite saugūs bet kokiomis oro sąlygomis.

 

Nušalimas 

 

Nušalimas – tai audinių pakenkimas veikiant žemai temperatūrai. Jis priklauso nuo aplinkos temperatūros, drėgmės, vėjuotumo, laiko.

 

Veikiant šalčiui kūno dalis, siaurėja kraujagyslės, blogėja audinių mityba. Dažniausiai nušąla drabužiais nepridengtos kūno vietos: ausys, nosis, skruostai.

 

Neretai nušąla ir tos kūno vietos, kurių dėl netinkamos aprangos būna sutrikusi kraujotaka – kojų ir rankų pirštai, pėdos.

 

Pirmoji pagalba nušalus

 

• Kuo greičiau stenkitės patekti į šiltas patalpas.

 

• Nušalusią kūno dalį atšildykite įmerkdami pažeistą kūno vietą į kambario temperatūros vandenį arba dėkite kambario temperatūros tvarsčius ant nušalusių kūno dalių (pakanka 20 – 30 minučių). Jei žmogus nušalo galūnes, nepamirškite nuimti žiedus ar laikrodžius, kadangi atšildant nušalusias galūnes, jos tinsta ir papuošalus gali būti sunku numauti.

 

• Duokite gerti šiltų ir saldžių gėrimų.

 

• Nedaug nušalus, kai arti nėra šiltų patalpų, veidą, nosį, ausis galima šildyti delnais.

 

• Atšildymą galima užbaigti, kai nušalusių kūno dalių oda suminkštėja ir grįžta jutimai.

 

Žinotina Nušalusių kūno vietų netrinkite (ypač sniegu). Jei šildant atsiranda pūslių, nustokite šildyti. Nušalusią vietą uždenkite steriliu tvarsčiu ir sutvarstykite.

 

Sutvarstytą kūno dalį (jeigu tai įmanoma) susukite į minkštą, storą audinį (pvz., antklodę, megztinį). Malšinkite skausmą.

 

Skubiai vykite arba vežkite nukentėjusį į artimiausią gydymo įstaigą. Draudžiama nušalusias vietas šildyti tiesiogine šiluma (glausti prie radiatorių, guminių šildyklių, merkti į karštą vandenį, šildyti naudojant plaukų džiovintuvą ir pan.), kadangi tiesioginė šiluma gali dar labiau pažeisti jau ir taip šalčio pakenktus audinius. 

 

Bendrasis kūno sušalimas

 

Bendrasis kūno sušalimas - tai kūno temperatūros sumažėjimas (mažiau kaip +35°C) ilgai veikiant šaldantiems aplinkos veiksniams (šalčiui, vėjui, ilgą laiką būnant vėsiame vandenyje).

 

Žmogui ilgai būnant šaltoje aplinkoje, organizmas nesugeba palaikyti įprastos kūno temperatūros. Krentant kūno temperatūrai, žmogus tampa viskam abejingas, mieguistas, sustingęs. Jo širdies veikla ir kvėpavimas sulėtėja. Sutrikus sąmonei ir kūno temperatūrai nukritus žemiau +30°C, žmogus gali mirti.

 

Pirmoji pagalba sušalus arba radus sušalusį žmogų:

 

• Neškite nukentėjusįjį į kambario temperatūros patalpą.

 

• Nurenkite.

 

• Nukentėjusįjį šildykite vonioje. Paguldykite į +20°C vandens vonią. Per 10-30 min. vandens temperatūrą kelkite iki +37°C. Jei vonios nėra, dėkite šiltus kompresus ant viso kūno (sudrėkinta drungname vandenyje antklodė ar tvarsčiai keičiama kas 2-3 min.).

 

• Jei nukentėjusysis sąmoningas ar sąmonę atgavo, duokite gerti šiltų, saldžių gėrimų.

 

• Užklokite šilta sausa antklode.

 

• Kuo greičiau vežkite į gydymo įstaigą. Jei nukentėjusysis yra sušalęs ir nušalęs, pirmiausiai teikite pagalbą kaip sušalusiam. 

 

 

Paskelbė Administracija

Panašūs straipsniai

Kaip panaudoti skardinę „sudėtingomis“ sąlygomis?
  Pateikiame video, kuriame paprastą skardinę, liaudiškai žinomą „skarbonkės“ pavadinimu ekspertas panaudoja kaip „išgyvenimo priemonę“ jei būtų ekstremalios sąlygos.     Jūsų įvertinimui - būdai kaip galima būtų panaudoti skardinę kai to reikalauja situacija ir nėra jokių kitokių parankinių priemonių, kurios gali pagelbėti tam tikrose situacijose.     Paprasta „skarbonkė“ gali papildyti „išgyvenimo priemonių“ spektrą. Jei jaučiate, kad situacija gali pakrypti taip, kad pririeks bet kokių parankinių priemonių būtinai „kaupkite“ jas ir atsisakykite ..
0 straipsnio komentarai - rodyti komentarus
Kaip greitai galite nudirti odą?
  ĮSPĖJAMA, KAD VAIZDAI GALI ŠOKIRUOTI.   Kiekvienas medžiotojas, savo medžioklės praktikoje, betarpiškai susiduria su odos/kailio lupimu. Tai tikrai vieni iš būtinų medžiotojo įgūdžių  lavinamų visos medžiotojo karjeros metu.   „Sutvarkyti“ žvėrį po taiklaus šūvio tikrai yra „reikalų“, ypač jei tai daroma lauko sąlygomis neturint gervių ar specialių pakabų. Lietuvos medžiotojai įgudę susitvarkyti ir naudojant parankines priemones bei aštrų peilį, turi įvairios patirties ir daug „gerosios“ ir „blogosios“ praktikos.   Pridėtame video matome labai pu..
1 straipsnio komentarai - rodyti komentarus
Kaip išsirinkti tinkamus žiūronus?
        Žiūronai – pirkinys ne vienai dienai ir nesvarbu ar juos naudosite profesinėje ar laisvalaikio veikloje. Rinkoje galima matyti, kad žiūronų kainos svyruoja nuo kelių iki kelių tūkstančių eurų. Nuo ko gi tai priklauso ir kaip nepermokėti. Pagrindiniai kainą įtakojantys faktoriai yra šie:   -       Optikos kokybė žiūronuose. -       Visų žiūronų mechaninių dalių pagaminimo precizikos. -       Atsparumo neigiamiems gamtos poveikiams ir galimiems mechaniniam..
0 straipsnio komentarai - rodyti komentarus
Kaip išsirinkti žibintuvėlį?
  Dažnas klausimas, pasitaikantis beveik visada, kai ruošiamės pirkti žibintuvėlį, ypač kai jam skirti esame pasiruošę kiek daugiau nei penkis eurus. Parduotuvėse iškabinti šimtai, jei ne tūkstančiai, skirtingų žibintuvėlių, o kainos svyruoja nuo kelių iki kelių šimtų ar tūkstančio litų. Atrodytų rinktis beprasmiška - vis tiek visų neapžiūrėsime, nepalyginsime, praleisime kokią nors akciją ir t.t. Tad perkame dažnai pirmą pasitaikiusį, kartais paklausome pardavėjo pagyrų ar draugo patarimo, kuris jau tokį turi ir, kaip žinia, juo yra labai patenkintas.   Ieškojau internete i..
1 straipsnio komentarai - rodyti komentarus
Ką žinote apie sulą?
    Sula – maistinių medžiagų, sukauptų medžių šaknyse, tirpalas, kuris pavasarį perduodamas po žiemos atsigaunančio medžio vainikui. Iš beržų ir klevų gaunamos sultys, vartojamos kaip gėrimas.  Nuo seniausių laikų lietuviai pastebėjo, kad prasidėjus pavasariui kai kurie medžiai gausiai išskiria sulą, kurią gerti sveika.       Sakoma, jog sula gydo skrandžio žaizdas, galvos skausmus, bronchitą, kosulį, skorbutą, kepenis, padeda sergant inkstų akmenlige, reumatu, rad..
0 straipsnio komentarai - rodyti komentarus
Kaip įkurti ugnį neturint degtukų ar žiebtuvėlio?
  Žmonija turi sukūrusi daug naujų technologijų, tačiau apsieiti be įprastos gyvos ugnies negali! Gyvenimas pilnas siurprizų ir netikėtumų, tad manome jog bus pravartu žinoti kaip išgauti ir prijaukinti ugnį.     Medžiagos reikalingos laužo sukūrimui     Žmogui patekusiam į sudėtingą situaciją ypač reikalinga ugnis. Ir ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Sužinoję paprastus metodus ir turėdami kantrybės bei šiek tiek praktikos jūs galite išmokti įkurti ugnį panaudojant turimas medžiagas.     Laužui įkurti pirmiausia reikia pas..
0 straipsnio komentarai - rodyti komentarus
Gyvenimiški patarimai kaip rūpintis karine apranga
      Pateikiame praktiškų karines aprangos priežiūros patarimų.     Avalynė yra neatsiejama kario aprangos dalis, todėl kelias eilutes skyrėme ir jai.     Nors gamintojai ir nedraudžia uniformos džiovinti džiovinimo būgne, tačiau vis tik reikia atsižvelgti į tai, kad pastarieji kenkia mūsų uniformoms taip, kaip mums cigaretės.     Tai pasakytina ir apie skalbimo priemones. Kai kurios jų (pvz., balikliai) negrįžtamai panaikina uniformų savybę apsaugoti karius nuo jų aptikimo infraraudonųjų spindulių stebėjimo p..
0 straipsnio komentarai - rodyti komentarus
Kaip atidaryti skardinę jei neturi atidarytuvo ar peilio?
      Metas valgyti, tačiau neturite kuo atidaryti konservų skardinės? Atidarytuvai, peiliai nepasiekiami? Tikrai ne bėda...     Pateikiame video, kuriame du jaunuoliai, „aiškia“ anglų kalbą paaiškins ir parodys kaip tai galima padaryti neturint tam skirto atidarytuvo ar peilio.     Pasak išmanių jaunuolių, reikia susirasti lygaus paviršiaus betono gabalą ir patrinti skardinę į jį kaip tai parodoma pridėtame video.     Mes darome išdavą, kad tiktų ir didelis akmuo, asfaltas ar net medinė lenta. Svarbiausia tinkam..
4 straipsnio komentarai - rodyti komentarus

0 komentarai apie "Ką daryti nušalus ar radus sušalusį žmogų? "

Komentuoti

Tavo vardas:


Prašome įvesti saugos kodą:

Tavo komentaras:
Note: HTML nėra išverstas!
Apie www.amunicija.lt

Prekės kariams, civiliamsturistams, keliautojamsžvejamsmedžiotojams.

 

 

Kariams, civiliams, keliautojams, žvejams, medžiotojams skirta elektroninė prekybos sistema.

 

 

Elektroninė prekybos sistema www.amunicija.lt - tai inovatyvi ir šiuolaikiška internetinė parduotuvė, siūlanti kokybiškas prekes kariams, civiliams, medžiotojams, žvejams, keliautojams ir visiems kitiems aktyvaus gyvenimo būdo mėgėjams. Pas mus rasite platų karinės aprangos ir avalynės, medžiotojų, turizmo, laisvalaikio amunicijos pasirinkimą. Tai pat pasiūlysime optinius ir naktinio matymo prietaisus, bei lobių ieškotojų amunicijos. Rinkitės ir išsirinksite, o mūsų komanda stengsis pateikti Jums kokybišką, šiuolaikišką, nebrangią, tačiau patvarią ir ilgalaikę pasiūlą. Nuolat plečiame savo žinias apie Jums pateikiamus produktus ir jų gamybos procesuose naudotas medžiagas, bei technologijas, siekiant, kad mūsų formuojama pasiūla atitiktų pačius aukščiausius Jūsų lūkesčius. Norėtumėme tobulėti Jums padedant, todėl visas pastabas, komentarus, pasiūlymus prašome rašyti elektroniniu adresu info@amunicija.lt. Nuoširdžiai dėkojame, kad lankotės mūsų parduotuvėje ir tikimės Jūsų sulaukti dar ne vieną kartą. Rekomenduokite mus savo draugams ir pažįstamiems, kurie galėtų pas mus rasti jiems tinkamos amunicijos, siekiant Jų profesinę ar laisvalaikio veiklą padaryti kuo labiau džiuginančią naudojant iš mūsų įsigytą amunicija. Rinkitės ir tikrai išsirinksite.