Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Kategorijos
Papildoma informacija

 

Tikimės, kad skaitydami mūsų komandos parengtus ar parinktus straipsnius rasite sau daug naudingos informacijos, kurią galėsite pritaikyti profesinėje ar laisvalaikio veikloje. Taip pat lauksime ir Jūsų komentarų, nuomonių bei pasiūlymų elektroninių paštu info@amunicija.lt arba „Komentarų“ skiltyje po straipsniais.

 

Mielai publikuosime ir Jūsų parengtus straipsnius aktualiomis karybos, medžioklės, žvejybos, turizmo ir laisvalaikio temomis. Parengtų straipsnių ar struktūrizuotų minčių, įžvalgų, nuomonių lauksime elektroninio pašto adresu info@amunicija.lt ir prieš publikuojant suderinsime su autoriumi pateikimo skaitytojams stilių bei formą. Tikimės, kad toks bendradarbiavimas bus visapusiškai naudingas ir įgaus vis didesnį pagreitį.

 

Perskaitę straipsnį ar straipsnius nepamirškite pasižvalgyti po mūsų elektroninę parduotuvę ir įvertinkite mūsų prekių pasiūla Jums. Spauskite ant prekių grupių ir pateksite į norimas kategorijas:

 

Kariams ir civiliams,

 

Medžioklei ir medžiotojams,

 

Žvejybai ir žvejams,

 

Turizmui ir laisvalaikiui,

 

Lobių ieškotojams,

 

Stebėtojams ir tyrėjams,

 

Šauliams ir ginklų mėgėjams.

 

Tikimės, kad mūsų nuolat plečiama pasiūla atitiks Jūsų lūkesčius ir poreikius, o jei ir ko nerandate šiandien, aplankykite mus rytoj ir rasite daugiau prekių nei pasiūloje buvo vakar.

 

Aplankykite ir mūsų nuolat atnaujinamą skiltį „Naujienos“ kur rasite naujausią ir aktualią informaciją skirtą kariams, medžiotojams, žvejams, keliautojams ir turistams ar šiaip aktyviems žmonėms, kurie neabejingi aktyviam laisvalaikio praleidimo būdui gamtoje.

 

Naujausia mūsų skiltis – „Testai“. Tai nuolat atnaujinama naujais testais elektroninės parduotuvės  www.amunicija.lt skiltis, kuri padės ne tik pasitikrinti turimas žinias, bet ir įgauti naujų žinių bei įgūdžius kariams, medžiotojams, žvejams, keliautojams ir turistams.

 

Ačiū, kad lankotės pas mus skaitote mūsų straipsnius, naujienas, sprendžiate testus bei perkate mūsų prekes. Tikimės, kad sugrįšite dar ne kartą, o mes pasistengsime, kad sugrįžę nenusiviltumėte ir linktumėte viskuo patenkinti. 

 

Pagarbiai

Administracija.

 

Karo muziejus

Apžvelkite ir Jūs muziejaus erdves virtualiame ture. Spauskite ant logotipo.

Aplankykite realiai - K. Donelaičio g. 64, LT-44248, Kaunas.

Ekskursijos užsakomos telefonu (8 ~ 37) 32 09 39. Ekskursijos vedamos lietuvių, rusų arba anglų kalbomis.

Esame tuo tikri, kad patiks ne tik kariams bet ir civiliams.

Prekės kariams

Praktiški žmonės renkasi praktiškus daiktus. Amunicija skirta kariams ir civiliams būtent ir pasižymi ypatingu praktiškumu ir neabejotina kokybe. Rinkdamiesi tokia amuniciją savo profesiniai ar laisvalaikio veiklai sutaupysite nemažai pinigų, o įsigyta avalynė, apranga ar kita amunicijos detalė tarnaus ilgai ir nepriekaištingai ne tik kasdieninėmis, bet ir ekstremaliomis sąlygomis. Daug mūsų pirkėjo jau spėjo įsitikinti tokios amunicijos privalumais ir tapdami vis didesni tokios amunicijos ekspertai bei dar reiklesni amunicijos kokybei - tuo pačiu padeda ir mums formuoti optimalią pasiūlą Jūsų pasirinkimui.

Prekės medžiotojams

Tinkama medžioklės amunicija - sėkmingos medžioklės pagrindas. Laiko patikrintas, kokybiškas ir patikimas prekes medžiokleigalite rasti mūsų elektroninės parduotuvės skiltyje – Medžiotojų amunicija. Nuolat plečiame savo pasiūlą patyrusiems ir tik pradedantiems medžiotojams itin kokybiška, žinomų ir tik pradedančių tačiau gaminių kokybe ir praktiškumu pasižyminčių gamintojų produkcija. Ypatingą dėmesį skiriame savo klientų nuomonei ir pageidavimams dėl pasiūlos formavimo, todėl jei tik norite pasidalinti savo įžvalgomis ir patirtimi, padėsiančią mums tobulėti formuojant prekių medžioklei asortimentą tikrai lauksime elektroninio pašto adresu – info@amunicija.lt.

Prekės turistams

Šiuo metu turizmas ir laisvalaikis kaip tokia poilsio forma įgauna visai kitokią formą. Daugelis laisvalaikį leidžiančių žmonių ieško vis aktyvesnių/judresnių jo praleidimo būdų, o tokie būdai reikalauja tinkamos turizmo ir laisvalaikio amunicijos. Mūsų komandos, Jūsų įvertinimui siūlomos ir parduodamosturizmo ir laisvalaikio prekės atitiks, kad ir paties išrankiausio kliento keliamus reikalavimus. Žinomi prekių ženklai, kokybiškos gamybos procese panaudotos medžiagos ir dėmesys detalėms leis Jums likti patenkintais pas mus įsigytomis turizmo ir laisvalaikio prekėmis.

Prekės žvejams

Parduodame profesionalias ir mėgėjiškas priemones žvejams ir žvejybai. Žinomų pasaulio gamintojų produkcija į kurią įdėtos geriausių pasaulio žvejų sukauptos žinios ir ilgametė patirtis. Ypatingai veiksmingi sprendimai tiek viliojant žuvį, tiek ją gaudant, o užkibus traukiant. Skirkite laiko mūsų pasiūlos peržiūrai, kuris skirta žvejams, žvejybai ir yra pavadinta „Žvejų amunicija“ kategorijos pavadinimu ir manome, kad liksite patenkinti mūsų siūlomu prekių asortimentu. Rinkitės ir išsirinksite, o jei dar ir parašysite savo nuomonę, rezultatus, įžvalgas apie iš mūsų įsigytas ir naudojamas priemones žvejybai liksime labai Jums dėkingi. Nei žvyno, nei uodegos...

Optinės prekės

Prekiaujame kokybiškomis optinėmis prekėmis tokiomis kaip: žiūronai (monokuliarai, binokuliarai), akiniai, optiniai taikikliai, mikroskopai, teleskopai, termovizoriai bei naktinio matymo prietaisai. Nuolat plečiame savo pasiūla kokybiškai ir tik pačių geriausių atsiliepimų tiek iš vartotojų, tiek iš ekspertų sulaukiančias gaminiais. Pasidomėkite mūsų siūlomais optikos prietaisais detaliau ir tikime, kad liksite nustebinti tinkamos kainos ir aukštos kokybės santykiu. Lauksime Jūsų poreikių ir atsiliepimų elektroninio pašto adresu info@amunicija.lt . Dėkojame, kad pas mus lankotės ir laukiame sugrįžtant vėl ir vėl.

Ieškotojų prekės

Prekiaujame lobių ieškotojų amunicija. Tai priemonės skirtos tiems, kurie ieško metalinių daiktų žemės paviršiuje. Mūsų parduodama įranga liks patenkinti tiek pradedantieji „lobių medžiotojai“, tiek daug patirties turintys ieškotojai. Įvertinkite ir įsigykite tinkamus prietaisus įdomiai laisvalaikio veiklai. Parduodami metalo ieškikliai ir kitos priemonės skirtos „lobių paieškai“ pasižymi ypatinga kokybe ir praktiniu panaudojimu ieškant daiktų paviršiniame žemės paviršiuje bet kokio tipo vietovėje. Pas mus įsigytas priemones galėsite panaudoti pagal paskirtį tiek miškuose, paplūdimiuose, atvirose ar kalvotose vietovėse. Įsigykite tinkamą priemonę ir atraskite naują, įtraukianti pomėgį ne tik sau, bet ir visai šeimai.

amunicija.lt

Medžiokliniai šunys. Kurtsharas

Medžiokliniai šunys. Kurtsharas

​ ​​Medžiokliniai šunys. Kurtsharas

 

Kurtsharas, arba trumpaplaukis vokiečių pointeris, yra universalus medžioklinis šuo. Jis stiprus, itin greitas, atletiškas, raumeningas, puikiai manevruojantis net miško tankumynuose. Vėlyvą rudenį ir žiemą žema vandens temperatūra neleidžia kurtsharui ilgai dirbti vandenyje ieškant ančių, bet net žvarbiausiomis dienomis jis gali nepavargdamas sekti kraujo pėdsakais per sniegą.

 

Be abejo, šuniui nustojus dirbti reikia pasirūpinti jo šiluma: nusausinti kailį ir įleisti į šiltą patalpą arba automobilį, užkloti šiltą antklodę, nes kurtsharų kailis trumpas.

 

Kailio spalva. Kurtsharų kailio margumas – labai įvairus: vientisas rudas / juodas, rudas / juodas su baltais šlakais arba dėmėmis, baltas su rudomis / juodomis dėmėmis.

 

Rudo šuns galva privalo būti ruda, juodo – juoda. Kurtsharo galvos kailis negali būti baltas.

 

 

Parodose dažnai dalyvauja virš 10 šios šunų veislės atstovų (gimusių Lietuvoje ir įsigytų svetur). Taigi šunų parodų žiūrovai turi galimybę susipažinti ir pamatyti įvairių kailio spalvų kurtsharų. Ausys nukarusios, akys migdolų formos, rudos spalvos, kuo tamsesnis kailis, tuo tamsesnės turi būti ir akys. Kalyčių ūgis ties ketera – 58-63 cm, patinų – 62-66 cm.

 

Istoriškai kurtsharams buvo kerpamos uodegos dėl pavojaus jas susižeisti medžioklės metu. Nuo 2013 m. Lietuvoje draudžiama „kupiruoti“ šunų uodegas ir ausis. Kurtsharai Lietuvoje naudojami paukščiams, daugiausiai – antims medžioti, sekti pėdsakais ir sužeistų gyvūnų paieškai.

 

Charakteris. Vokiečių trumpaplaukio pointerio būdas yra itin stabilus. Toks jų temperamentas susiformavo dėl dešimtmečius trukusio atsakingo ir tikslingo vokiečių kinologų požiūrio į šunų veisimą.

 

Šio šuns charakteris tvirtas, jis pasitiki savimi, yra draugiškas ir išskirtinai prisirišęs prie savo žmogaus. Labai lojalus. Nori būti kuo arčiau. Kartais atrodo, kad atsisėstų ant galvos, jei galėtų. Ne, ne tam, kad parodytų savo viršenybę, bet kad būtų kuo arčiau prie savo žmogaus… Kurtsharai moka džiaugtis gyvenimu, jie išmoko savo šeimininkus juo džiaugtis dar labiau.

 

Tipiško charakterio kurtsharas nėra agresyvus nei žmogui, nei šunims. Choleriškas charakteris yra šios veislės yda. Jie aktyvūs, bet jokiu būdu ne choleriški arba perdėtai aktyvūs. Kurtsharai lengvai nurimsta ir susikaupia dirbti. Tuomet jie yra 100 procentų čia ir dabar – drąsūs, nuovokūs, įvykius „planuojantys“. Pargrįžę į namus jie tampa lipšniais, besiglaustančiais „katinukais“. Žmonės, kurie susižavi kurtsharų linksmu būdu bei grožiu, turėtų įvertinti, ar sugebės skirti pakankamai laiko tiek fiziniam, tiek protiniam šuns krūviui. Kurtsharai vis dar aktyviai medžioja, jų instinktai itin stiprūs, todėl jiems būtini kasdieniai ilgi pasivaikščiojimai be pavadėlio laukuose, miškuose.

 

Pabėgiojimas aplink namą jiems nėra nei fizinis, nei protinis krūvis. Norint auginti kurtsharą tikrai nebūtina medžioti, bet kažką veikti ir nuolatos būti aktyvūs turite norėti patys ir turite tokie būti! Šie šunys yra gimę bėgti ir dirbti, todėl jiems itin tinkama veikla yra šunų vikrumo (Agility) arba kinkinių (Sled Dog) sportas, kur jie vertinami kaip viena labiausiai šiai veiklai tinkančių šunų veislių. Nemažai Lietuvos kurtsharų taip pat aktyviai sportuoja, yra tarptautinių čempionų.

 

Kadangi kurtsharas išveistas atlikti daug skirtingų funkcijų (paieška sausumoje naudojantis apatine uosle, paieška naudojantis viršutine uosle ir būnant už kelių šimtų metrų nuo vedlio, aptikto grobio žymėjimas tilktimi, negyvo grobio atnešimas, darbas vandenyje) – dažnai turi priimti sprendimus pats, būtent tai išugdė unikalų charakterį, išskirtinį protą. Būtent dėl šių savybių kurtsharas, nors ir būdamas itin paklusnus ir lengvai dresuojamas, prieš paklusdamas pasilieka erdvės interpretacijai ir apmąstymams. Jis niekada nebus kaip vokiečių aviganis, besąlygiškai vykdantis vedlio komandas.

 

 

Šuniuko pasirinkimas. Renkantis šuniuką reikėtų išsirinkti veisėją, kuriuo pasitikėtumėte. Aš pati šuniukus stebiu mažiausiai 7 savaites ir tik tada ateina momentas rinktis naują šeimos narį žmonėms ir tikrai ne pagal gražią dėmelę ir ne iš visos vados. Kailio dėmelė penkiolikai metų neturės jokios įtakos, o charakteris turi būti pasirinkimo prioritetas.

 

Per 7 stebėjimo savaites galiu pasakyti, kuris šuo bus pats veržliausias, atkakliausias ir labiausiai reikalaujantis darbo, o kuris mažiau. Atkakliausi atitenka medžiotojams, sportininkams ir tiems, kurie nori išskirtinių poreikių šuns, o šeimos, norinčios šuns tik kaip aktyvaus ir linksmo šeimos nario, renkasi iš ramesnių šuniukų. Per 11 metų dar nebuvau suklydusi.

 

Kurtsharų gyvenimo trukmė yra 12-17 metų. Tai labai stipri ir sveika šunų veislė. Pasak veterinarinės medicinos šaltinių, kurtsharai gali sirgti klubo sąnario displazija, įvairiomis akių ir odos ligomis, nesterilizuotos kalės gali turėti gimdos arba pieno liaukų auglių. Svarbu, kad šunų tėvams būtų atlikti displazijos ir akių tyrimai, gauti sertifikatai.

 

Priežiūra. Kurtsharų priežiūra itin paprasta. Trumpas kailis šeriasi intensyviai du kartus per metus, likusį laiką gerokai mažiau. Kai šeriasi intensyviai, geriausia šukuoti masažuojant specialiu guminiu šepečiu, primenančiu pirštinę. Maudyti esant poreikiui. Šiltuoju metu laiku jie nuolat mirksta ežeruose ir kituose vandens telkiniuose. Ausis reikia tikrinti ir reguliariai valyti, kad nesikauptų išskyrų ir nešvarumų. Kurtsharų negalima laikyti lauke, plonas jų kailis nėra prisitaikęs mūsų klimatui. Taip pat ir jų būdas – stiprus ryšys su šeimininku – neleidžia šiam puikiam šuniui gyventi atskirai. Be to, tik turėdamas kurtsharą pajunti, kaip atgyja namai, kaip jie prisipildo gerų emocijų, kai šuo nuolat su visais bendrauja, stebi ir mokosi iš kiekvieno savo žmogaus veiksmo bei žvilgsnio.

 

Kurtsharų sveikata. Vidutinė kurtsharų gyvenimo trukmė yra 12 metų. Tai ganėtinai geros sveikatos, aktyvūs ir ilgaamžiai šunys, tačiau rinkdamiesi šios veislės augintinį, būtinai atkreipkite dėmesį į jo tėvų sveikatą. LKD išduoda kilmės dokumentus tik tiems šuniukams, kurių tėvams yra atlikti visi privalomieji sveikatos tyrimai ir jų rezultatai leidžia veisti, taip pat jeigu veisėjai laikosi minimalių privalomų veisimo reikalavimų, įvestų dėl šunų sveikatos ir gerovės:

 

• Kalės gali būti kergiamos nuo 18 mėn. iki 8 metų, patinai – nuo 12 mėn. amžiaus. • Pirmo šuniavimosi metu kalė negali būti vyresnė nei 7 metų.

 

• Kitą kartą kalę galima kergti po šuniukų gimimo praėjus mažiausiai 8 mėnesiams. • Abiem šuniukų tėvams ne anksčiau kaip 12 mėn. amžiaus turi būti atlikti klubo sąnario displazijos tyrimai.

 

Leidžiama veisti šunis su A, B ir C laipsnio įvertinimais, tačiau jeigu bent vieno šuns iš poros laipsnis C, kitas turi turėti A arba B laipsnį. Kilmės dokumentai išduodami, jeigu tėvai dalyvavo bent dviejose parodose.

 

 

Kalės turi gauti ne mažesnius įvertinimus negu „labai gerai“, patinai – ne mažesnius negu „puikiai“. Šunys/kalės gali būti veisiami ir nedalyvavę parodose. Tokiu atveju jie turi turėti dviejų LKD teisėjų atliktą veislės apžiūrą su išvada, kad šuo/kalė tinkamas veisti. Kurtsharai yra diskvalifikuojami šunų parodose ir negauna įvertinimų, jeigu yra agresyvūs arba pernelyg baikštūs, silpno charakterio, turi akivaizdžių fizinių arba elgsenos sutrikimų, stuburo arba krūtinės deformacijų, yra netipiškų lytinių charakteristikų, jiems trūksta dantų (pastaba: iš 4 PM 1 ir 2 M3 kurtsharams gali trūkti dviejų dantų) arba yra ne linijoje išaugusių dantų, netaisyklingas sąkandis, kiškio gomurys arba kiškio lūpa, nukarę akių vokai, ektropija (akies voko išvirtimas), entropija (akies voko įvirtimas), distichiazė (netaisyklingai išaugusios blakstienos, žalojančios akį), penktieji (papildomi) pirštai.

 

Taigi rinkdamiesi šuniuką su kilmės dokumentais, galite būti tikri, kad augintinis tiek savo išvaizda, tiek charakteriu atitiks keliamus veislei reikalavimus, o veisėjai pasirūpino, kad jis būtų išveistas tinkamomis sąlygomis, užtikrinančiomis gyvūnų gerovę. Be to, kuo kruopščiau rinksitės augintinį – tuo ilgaamžiškesnio ir sveikesnio draugo galite tikėtis.

 

Pateikiame kurtsharams pasitaikančių susirgimų suvestinę ir patarimus, kaip apsaugoti savo augintinį

 

Skrandžio išputimas ir užsisukimas. Pavojinga gyvybei sveikatos būklė, reikalaujanti skubios veterinarijos gydytojo pagalbos, nes užsisukus skrandžiui sutrinka ne tik virškinimas, bet ir kraujotaka – šuo gali nugaišti per kelias valandas. Jeigu pastebite išsipūtusį pilvą, šuo žiaukčioja, tarsi bando vemti, bet jokio turinio neišvemia – nedelsdami vežkite jį į veterinarijos kliniką. Užsisukus skrandžiui taip pat būdingas pilvo skausmas, šuo neramus, lekuoja tankiai, bet paviršutiniškai. Išvengti skrandžio išputimo ir užsisukimo galite, jeigu šersite augintinį kokybišku pašaru, nesukeliančiu dujų išsiskyrimo skrandyje. Neleiskite šuniui godžiai prisiryti sauso ėdalo, praryjant kartu orą, neleiskite daug lakti iškart po maitinimosi. Šunį geriau šerkite ne vieną, o du ar daugiau kartų per parą mažesnėmis porcijomis. Nevedžiokite ir neužimkite šuns aktyvia fizine veikla iškart po šėrimo. Patinams, vyresniems nei 7 metų šunims, ir vieną kartą per parą šeriamiems šunims skrandžio užsisukimo rizika padvigubėja.

 

 

Klubo sąnario displazija. Tai skausmingas sąnario susirgimas, dėl kurio šunys ima šlubuoti. Nors kurtsharams sunkios displazijos formos nustatomos labai retai, bet lengvesnių formų displazija diagnozuojama maždaug trečdaliui šios veislės šunų. Kadangi paveldimumas turi reikšmės, rinkitės šuniuką, kurio abiem tėvams atliktas klubo sąnario tyrimas Rentgeno aparatu. Leidžiama veisti šunis, kuriems nustatytas klubo sąnario displazijos laipsnis yra A, B arba C (jeigu bent vieno šuns iš poros laipsnis C, kitas turi turėti A arba B laipsnį). Idealu, jeigu abiem tėvams nustatytas A displazijos laipsnis (nėra jokių šio susirgimo požymių).

 

Jungties pūslinė epidermolizė. Retas, bet sunkus paveldimas susirgimas, pažeidžiantis odą ir gleivines iki 6 sav. amžiaus šuniukams. Būdingos pūslės ir opos ant pėdų, ausų, uodegos galiuko, užpakalinių galūnių ir kitose kūno dalyse. Susirgusiems šuniukams dažniausiai tenka atlikti eutanaziją, nes dėl pėdų pažeidimų jie beveik nebegali vaikščioti, o dėl burnos ertmės pažeidimų neėda, kartais situaciją pasunkina kraujo užkrėtimas. Yra žinoma, kad liga perduodama genetiniu būdu, todėl, veisiant šunis, labai svarbu išsiaiškinti mutavusių genų nešiotojus. Italijoje nustatyta, kad kliniškai sveikų mutacijos nešiotojų yra 22 proc., o 1 proc. turi abiejų geno kopijų mutaciją ir serga. Kitų mokslininkų duomenimis, geno nešiotojais yra 13,8 proc. šios veislės šunų.

 

Duomenų apie Lietuvos kurtsharus nėra, todėl visiems veisiamiems kurtsharams rekomenduojama atlikti DNR tyrimą šios ligos atžvilgiu. Kurtsharai gali sirgti ir kitomis retomis paveldimomis ligomis, net jeigu nei vienas tėvų jomis neserga, tačiau yra mutavusių genų nešiotojai. Todėl prieš veisiant šunis, būtų idealu abiem tėvams atlikti DNR tyrimus. Jeigu gauti atsakymai rodo, kad šuo turi bent vieną mutavusio geno kopiją, jo veisti nerekomenduojama, nes susirgimą lemiantys genai gali būti perduoti palikuoniams. DNR tyrimai kurtsharų veislės šunims gali būti atliekami šių paveldimųjų ligų atžvilgiu: • Von Willebrando liga (II tipo) – kraujo krešėjimo sutrikimas. Būdingi požymiai – kraujavimas iš nosies, virškinamojo trakto, dantenų, ilgiau trunkantis kraujavimas po traumų arba pooperacinių žaizdų. • Lupoidinė dermatozė – autoimuninis odos susirgimas, kuriam būdingas gausus pleiskanojimas. • Kolbelių degeneracija – akių tinklainės susirgimas, lemiantis šunų aklumą dieną.

 

Parengė Rūta Kudelytė

Šaltinis:kinologija.lt

 

Paskelbė Administracija

Panašūs straipsniai

Medžiokliniai šunys. Lietuvos skalikai
  Žmogus šunį prisijaukino jau prieš 10-12 tūkstančių metų. Visą tą laiką žmogus ir šuo buvo – neatskiriami. Nė vienas naminis gyvulys neprisirišo prie žmogaus taip kaip šuo. Žmogaus veikla įtakojo šuns prigimties ir elgesio pasikeitimą. Šuo labai plastiškai prisitaikė prie įvairių gyvenimo sąlygų ir jam keliamų reikalavimų. Tuo ir galime paaiškinti tokį didelius šunų veislių dydžio, išvaizdos, spalvos, plaukų dangos, elgesio ir fiziologijos skirtumus. Šiuo metu pasaulyje žinoma apie 380 skirtingų šunų veislių. Viena šunų veislė yra mūsiškė, lietuvių – tai Lietuvių skalikai. Kai..
2 straipsnio komentarai - rodyti komentarus
Šunys medžioklėje
      Tūkstančius metu šunys lydi žmogų medžioklėje kaip palydovai ir kaip padėjėjai. Senais laikais šunys padėdavo žmogui surasti žvėrys, vijo juos į spąstus, gaudykles, tinklus.   Atsiradus parakui, sparčiai tobulėjant šaunamiesiems ginklams, šunų vaidmuo medžioklėje ėmė keistis. Didelė reikšmę įgijo jų panaudojimas po šūvio, aptinkant sužeistus žvėris ir paukščius.   Net ir medžiojant pačiais moderniausiais ginklais, kurie leidžia paleisti preciziškai tikslu šūvį, neretai žvėris ar paukštis po šūvio nekrenta vietoje, nes šūvis medžioklėje -..
0 straipsnio komentarai - rodyti komentarus
Medžiokliniai šūnys. Vakarų sibiro laika.
  Pati populiariausia ir skaitlingiausia veislė Rusijoje. Ji buvo išvesta vietinių ekotipų – mansių (vogulų), paplitusių taigos ir miškų zonose (Šiaurinis Uralas ir Vakarų Sibiras) ir chantų (ostiakų), paplitusių Obės upės baseino taigoje šunų pagrindu. Be šių dvejų tipų, veislės formavimosi procese dalyvavo komių (zyrianų) šunys.   Mansių ir chantų tipai turi skirtumų, kurie išliko ir dabartinių veislės atstovų išvaizdoje. Šunys, turintys daugiau mansiško kraujo, – lengvesni, grakštesni, kūnas stačiakampio formos, mažiau apžėlęs, galva neplati, snukis ilgas, smailas. ..
0 straipsnio komentarai - rodyti komentarus
Medžiokliniai šunys. Dratharai
  Jei medžiojate dažnai ir įvairiais būdais, jei medžioklės plotuose praleidžiate 3 ir daugiau dienų per savaitę, jei jūsų medžioklės sezonas tęsiasi nuo balandžio iki kovo, jums reikėtų universalaus vokiečių vižlo – dratharo. Jeigu jūs ieškote patikimo šeimos šuns, tai irgi dratharas…    Balandžio mėnesį dratharas paduos visas sumedžiotas ar sužeistas slankas, iš šalto pavasarinio vandens ištrauks sumedžiotus gaigalus. Gegužę, birželį, liepą suras sužeistus, po šūvio (net iki 40 val.) toli nuėjusius šernus ir stirninus.   Rugpjūtį pakels šūviui i..
0 straipsnio komentarai - rodyti komentarus
Medžiokliniai šunys: Trumpaplaukis vengrų vižlas
Medžiokliniai šunys: Trumpaplaukis vengrų vižlas   Trumpaplaukių vengrų vižlų veislė talpina savyje labai daug – šeimos draugą, kompanioną, linksmintoją – klouną, sportininką, medžiotoją ir… „genijų“.   Pragyvenęs daugybę karų ir amžių, buvęs ties išnykimo riba, selektyvaus veisimo dėka trumpaplaukis vengrų vižlas įkūnija grožio, elegancijos, draugiškumo ir išskirtinių medžioklinių (medžioklės) savybių derinį.   Istorija   Trumpaplaukis vegrų vižlas yra auksinės spalvos, be galo elegantiškas ir aristokratiškas šuo, kurio ištakos siekia IX amžių,..
0 straipsnio komentarai - rodyti komentarus
Medžiokliniai šunys
Terjerai ir taksai   Iš terjerų Lietuvos medžiotojai daugiausiai augina šiurksčiaplaukius foksterjerus ir jagdterjerus. Trumpaplaukių foksterjerų ir ypač Velso terjerų augina mažiau.   Su terjerais urvuose medžiojamos lapės, mangutai, barsukai, bebrai. Urve besislepiantį žvėrelį jie išvaro, o neretai net pagauna ir išvelka. Šie šunys yra universalūs, todėl atitinkamai išmokinti gali būti naudojami kanopinių žvėrių ir paukščių medžioklėse, neblogai seka sužeisto žvėries kraujo pėdsaku. Dėl įgimto azarto noriai eina į vandenį. Tai nedidelio ūgio, energingi, medžioklėje drąs..
0 straipsnio komentarai - rodyti komentarus

0 komentarai apie "Medžiokliniai šunys. Kurtsharas"

Komentuoti

Tavo vardas:


Prašome įvesti saugos kodą:

Tavo komentaras:
Note: HTML nėra išverstas!
Apie www.amunicija.lt

Prekės kariams, civiliamsturistams, keliautojamsžvejamsmedžiotojams.

 

 

Kariams, civiliams, keliautojams, žvejams, medžiotojams skirta elektroninė prekybos sistema.

 

 

Elektroninė prekybos sistema www.amunicija.lt - tai inovatyvi ir šiuolaikiška internetinė parduotuvė, siūlanti kokybiškas prekes kariams, civiliams, medžiotojams, žvejams, keliautojams ir visiems kitiems aktyvaus gyvenimo būdo mėgėjams. Pas mus rasite platų karinės aprangos ir avalynės, medžiotojų, turizmo, laisvalaikio amunicijos pasirinkimą. Tai pat pasiūlysime optinius ir naktinio matymo prietaisus, bei lobių ieškotojų amunicijos. Rinkitės ir išsirinksite, o mūsų komanda stengsis pateikti Jums kokybišką, šiuolaikišką, nebrangią, tačiau patvarią ir ilgalaikę pasiūlą. Nuolat plečiame savo žinias apie Jums pateikiamus produktus ir jų gamybos procesuose naudotas medžiagas, bei technologijas, siekiant, kad mūsų formuojama pasiūla atitiktų pačius aukščiausius Jūsų lūkesčius. Norėtumėme tobulėti Jums padedant, todėl visas pastabas, komentarus, pasiūlymus prašome rašyti elektroniniu adresu info@amunicija.lt. Nuoširdžiai dėkojame, kad lankotės mūsų parduotuvėje ir tikimės Jūsų sulaukti dar ne vieną kartą. Rekomenduokite mus savo draugams ir pažįstamiems, kurie galėtų pas mus rasti jiems tinkamos amunicijos, siekiant Jų profesinę ar laisvalaikio veiklą padaryti kuo labiau džiuginančią naudojant iš mūsų įsigytą amunicija. Rinkitės ir tikrai išsirinksite.