Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Kategorijos
Papildoma informacija

 

Tikimės, kad skaitydami mūsų komandos parengtus ar parinktus straipsnius rasite sau daug naudingos informacijos, kurią galėsite pritaikyti profesinėje ar laisvalaikio veikloje. Taip pat lauksime ir Jūsų komentarų, nuomonių bei pasiūlymų elektroninių paštu info@amunicija.lt arba „Komentarų“ skiltyje po straipsniais.

 

Mielai publikuosime ir Jūsų parengtus straipsnius aktualiomis karybos, medžioklės, žvejybos, turizmo ir laisvalaikio temomis. Parengtų straipsnių ar struktūrizuotų minčių, įžvalgų, nuomonių lauksime elektroninio pašto adresu info@amunicija.lt ir prieš publikuojant suderinsime su autoriumi pateikimo skaitytojams stilių bei formą. Tikimės, kad toks bendradarbiavimas bus visapusiškai naudingas ir įgaus vis didesnį pagreitį.

 

Perskaitę straipsnį ar straipsnius nepamirškite pasižvalgyti po mūsų elektroninę parduotuvę ir įvertinkite mūsų prekių pasiūla Jums. Spauskite ant prekių grupių ir pateksite į norimas kategorijas:

 

Kariams ir civiliams,

 

Medžioklei ir medžiotojams,

 

Žvejybai ir žvejams,

 

Turizmui ir laisvalaikiui,

 

Lobių ieškotojams,

 

Stebėtojams ir tyrėjams,

 

Šauliams ir ginklų mėgėjams.

 

Tikimės, kad mūsų nuolat plečiama pasiūla atitiks Jūsų lūkesčius ir poreikius, o jei ir ko nerandate šiandien, aplankykite mus rytoj ir rasite daugiau prekių nei pasiūloje buvo vakar.

 

Aplankykite ir mūsų nuolat atnaujinamą skiltį „Naujienos“ kur rasite naujausią ir aktualią informaciją skirtą kariams, medžiotojams, žvejams, keliautojams ir turistams ar šiaip aktyviems žmonėms, kurie neabejingi aktyviam laisvalaikio praleidimo būdui gamtoje.

 

Naujausia mūsų skiltis – „Testai“. Tai nuolat atnaujinama naujais testais elektroninės parduotuvės  www.amunicija.lt skiltis, kuri padės ne tik pasitikrinti turimas žinias, bet ir įgauti naujų žinių bei įgūdžius kariams, medžiotojams, žvejams, keliautojams ir turistams.

 

Ačiū, kad lankotės pas mus skaitote mūsų straipsnius, naujienas, sprendžiate testus bei perkate mūsų prekes. Tikimės, kad sugrįšite dar ne kartą, o mes pasistengsime, kad sugrįžę nenusiviltumėte ir linktumėte viskuo patenkinti. 

 

Pagarbiai

Administracija.

 

Karo muziejus

Apžvelkite ir Jūs muziejaus erdves virtualiame ture. Spauskite ant logotipo.

Aplankykite realiai - K. Donelaičio g. 64, LT-44248, Kaunas.

Ekskursijos užsakomos telefonu (8 ~ 37) 32 09 39. Ekskursijos vedamos lietuvių, rusų arba anglų kalbomis.

Esame tuo tikri, kad patiks ne tik kariams bet ir civiliams.

Prekės kariams

Praktiški žmonės renkasi praktiškus daiktus. Amunicija skirta kariams ir civiliams būtent ir pasižymi ypatingu praktiškumu ir neabejotina kokybe. Rinkdamiesi tokia amuniciją savo profesiniai ar laisvalaikio veiklai sutaupysite nemažai pinigų, o įsigyta avalynė, apranga ar kita amunicijos detalė tarnaus ilgai ir nepriekaištingai ne tik kasdieninėmis, bet ir ekstremaliomis sąlygomis. Daug mūsų pirkėjo jau spėjo įsitikinti tokios amunicijos privalumais ir tapdami vis didesni tokios amunicijos ekspertai bei dar reiklesni amunicijos kokybei - tuo pačiu padeda ir mums formuoti optimalią pasiūlą Jūsų pasirinkimui.

Prekės medžiotojams

Tinkama medžioklės amunicija - sėkmingos medžioklės pagrindas. Laiko patikrintas, kokybiškas ir patikimas prekes medžiokleigalite rasti mūsų elektroninės parduotuvės skiltyje – Medžiotojų amunicija. Nuolat plečiame savo pasiūlą patyrusiems ir tik pradedantiems medžiotojams itin kokybiška, žinomų ir tik pradedančių tačiau gaminių kokybe ir praktiškumu pasižyminčių gamintojų produkcija. Ypatingą dėmesį skiriame savo klientų nuomonei ir pageidavimams dėl pasiūlos formavimo, todėl jei tik norite pasidalinti savo įžvalgomis ir patirtimi, padėsiančią mums tobulėti formuojant prekių medžioklei asortimentą tikrai lauksime elektroninio pašto adresu – info@amunicija.lt.

Prekės turistams

Šiuo metu turizmas ir laisvalaikis kaip tokia poilsio forma įgauna visai kitokią formą. Daugelis laisvalaikį leidžiančių žmonių ieško vis aktyvesnių/judresnių jo praleidimo būdų, o tokie būdai reikalauja tinkamos turizmo ir laisvalaikio amunicijos. Mūsų komandos, Jūsų įvertinimui siūlomos ir parduodamosturizmo ir laisvalaikio prekės atitiks, kad ir paties išrankiausio kliento keliamus reikalavimus. Žinomi prekių ženklai, kokybiškos gamybos procese panaudotos medžiagos ir dėmesys detalėms leis Jums likti patenkintais pas mus įsigytomis turizmo ir laisvalaikio prekėmis.

Prekės žvejams

Parduodame profesionalias ir mėgėjiškas priemones žvejams ir žvejybai. Žinomų pasaulio gamintojų produkcija į kurią įdėtos geriausių pasaulio žvejų sukauptos žinios ir ilgametė patirtis. Ypatingai veiksmingi sprendimai tiek viliojant žuvį, tiek ją gaudant, o užkibus traukiant. Skirkite laiko mūsų pasiūlos peržiūrai, kuris skirta žvejams, žvejybai ir yra pavadinta „Žvejų amunicija“ kategorijos pavadinimu ir manome, kad liksite patenkinti mūsų siūlomu prekių asortimentu. Rinkitės ir išsirinksite, o jei dar ir parašysite savo nuomonę, rezultatus, įžvalgas apie iš mūsų įsigytas ir naudojamas priemones žvejybai liksime labai Jums dėkingi. Nei žvyno, nei uodegos...

Optinės prekės

Prekiaujame kokybiškomis optinėmis prekėmis tokiomis kaip: žiūronai (monokuliarai, binokuliarai), akiniai, optiniai taikikliai, mikroskopai, teleskopai, termovizoriai bei naktinio matymo prietaisai. Nuolat plečiame savo pasiūla kokybiškai ir tik pačių geriausių atsiliepimų tiek iš vartotojų, tiek iš ekspertų sulaukiančias gaminiais. Pasidomėkite mūsų siūlomais optikos prietaisais detaliau ir tikime, kad liksite nustebinti tinkamos kainos ir aukštos kokybės santykiu. Lauksime Jūsų poreikių ir atsiliepimų elektroninio pašto adresu info@amunicija.lt . Dėkojame, kad pas mus lankotės ir laukiame sugrįžtant vėl ir vėl.

Ieškotojų prekės

Prekiaujame lobių ieškotojų amunicija. Tai priemonės skirtos tiems, kurie ieško metalinių daiktų žemės paviršiuje. Mūsų parduodama įranga liks patenkinti tiek pradedantieji „lobių medžiotojai“, tiek daug patirties turintys ieškotojai. Įvertinkite ir įsigykite tinkamus prietaisus įdomiai laisvalaikio veiklai. Parduodami metalo ieškikliai ir kitos priemonės skirtos „lobių paieškai“ pasižymi ypatinga kokybe ir praktiniu panaudojimu ieškant daiktų paviršiniame žemės paviršiuje bet kokio tipo vietovėje. Pas mus įsigytas priemones galėsite panaudoti pagal paskirtį tiek miškuose, paplūdimiuose, atvirose ar kalvotose vietovėse. Įsigykite tinkamą priemonę ir atraskite naują, įtraukianti pomėgį ne tik sau, bet ir visai šeimai.

amunicija.lt

Medžiokliniai šunys: Trumpaplaukis vengrų vižlas

Medžiokliniai šunys: Trumpaplaukis vengrų vižlas

Medžiokliniai šunys: Trumpaplaukis vengrų vižlas

 

Trumpaplaukių vengrų vižlų veislė talpina savyje labai daug – šeimos draugą, kompanioną, linksmintoją – klouną, sportininką, medžiotoją ir… „genijų“.

 

Pragyvenęs daugybę karų ir amžių, buvęs ties išnykimo riba, selektyvaus veisimo dėka trumpaplaukis vengrų vižlas įkūnija grožio, elegancijos, draugiškumo ir išskirtinių medžioklinių (medžioklės) savybių derinį.

 

Istorija

 

Trumpaplaukis vegrų vižlas yra auksinės spalvos, be galo elegantiškas ir aristokratiškas šuo, kurio ištakos siekia IX amžių, kai kariaujančios vengrų gentys ėmė migruoti iš Azijos stepių.

 

Toks vižlas, kokį matome dabar, kilo kryžminant ankstyvųjų vengrų imigrantų atsivežtus šunis su turkų „geltonaisiais šunimis“, atvežtais XVI amžiuje turkų invazijos metu.

 

Turkų invazija truko 15 metų ir iki XVI amžiaus pabaigos trumpaplaukiai vengrų vižlai tapo visuotinai pripažinta veisle.

 

Vižlai ilgą laiką priklausė tik kilmingoms bajorų šeimoms ir buvo veisiami privačiuose veislynuose.

 

Kadangi šalies regionų gamtovaizdis labai skyrėsi, vižlai buvo mokomi būti universaliais pagalbininkais daugelyje žmogaus sugalvotų „žaidimų“.

 

Vižlai turėjo pasižymėti išskirtinėmis medžioklinėmis savybėmis – būti greiti, turėti labai gerą uoslę, puikiai dirbti vandenyje vandens paukščių medžioklės metu, su  gentainių grupe dalyvauti šernų ir vilkų medžioklėje.

 

Po Antrojo pasaulinio karo, kuomet Vengriją okupavo sovietai, trumpaplaukiams vengrų vižlams, kurie laikyti vengrų gerovės ženklu, buvo pasirašytas nuosprendis. Šio karo metu buvo sunaikinta apie 90 procentų vižlų. Tik kelių pasišventusių veisėjų pastangomis trumpaplaukių vengrų vižlų veislė buvo šiaip ne taip išsaugota.

 

Pirmieji trumpaplaukiai vengrų vižlai užregistruoti Lietuvoje ne taip jau seniai, 2005 ir 2007 metais.

 

Nepaisant ilgus metus vykusių revoliucijų, pilietinių karų, invazijų ir okupacijų, trumpaplaukių vengrų vižlų veislė buvo išsaugota dėka jos mylėtojų ir puoselėtojų. Ačiū jiems, kad turime tokius nuostabius šunis.

 

 

 

Ar trumpaplaukis vengrų vižlas yra šuo, tikrai skirtas jums?

 

Trumpaplaukis vengrų vižlas – išskirtinės elegancijos, labai gero būdo ir be galo nuovokus šuo.

 

Lengvai dresuojamas ir paklusnus, orientuotas į šeimą ir žmogų. Augintas ir veistas aristokratų, trumpaplaukis vengrų vižlas turi puikų humoro jausmą ir norą žaisti. Ne veltui jis ilgą laiką buvo vadintas „aristokratų klounu“.

 

Vengrų vižlas yra šuo, kuriam žmogaus draugija yra labai svarbi, paliktas ar būdamas toli nuo žmogaus, jis jausis be galo vienišas ir nelaimingas. Tačiau, kaip ir kiekvienas sveikos psichikos šuo, tinkamai mokomas, jis tikrai išmoks būti namuose vienas ir kantriai laukti jūsų grįžtančio iš darbo.

 

Trumpaplaukis vengrų vižlas  yra „lipnus“ šuo, kas reikštų, jog jam labai svarbu žmogaus prisilietimas. Jei to negaus, visomis išgalėmis mėgins atkreipti jūsų dėmesį, prisiliesdamas snukiu ar apsikabindamas jūsų ranką priekinėmis letenomis arba paprasčiausiai švelniai padės koją jums ant kelių.

 

Trumpaplaukis vengrų vižlas yra be galo jautrus šuo, todėl visos griežtos ir žiaurios dresūros metodikos jį padarys liūdną ir baikštų.

 

Tik skatindami ir tinkamai motyvuodami užsiauginsite nuostabų šeimos draugą, kuris puikiai jaus jūsų gerą ar blogą nuotaiką, žinos, kada galima siausti ir dūkti, o kada ramiai stebėti aplinką.

 

Jis išskirtinai prieraišus, todėl visada bus šalia jūsų, kur tik eisite: į lauką, vonią ar kitur.

 

Kalbant apie vengrų vižlus, reikia paminėti, kad burna yra svarbi trumpaplaukių vengrų vižlų bendravimo priemonė. Vižlas su jumis kalbės, verkšlens, skųsis arba „leis“ kitus garsus. Ir tai nereiškia, kad yra triukšmingas šuo, paprasčiausiai toks jo bendravimo su žmogumi būdas. Nes situacijose, kuomet reikia absoliučios tylos, sakykime, medžioklėje, – vižlo neprakalbinsite…

 

Vižlas yra gana sargus, svetimiems nelabai patiklus šuo. Jei kitų veislių šunims šeimininkas yra tik šeimininkas, vižlui jis yra „Dievybė“. Todėl, jei, atėjus svečiams, Labradoro retriveris šoks tiesiu taikymu sveikintis ir ieškoti skaniukų, tai trumpaplaukis vengrų vižlas atsargiai žvilgtels, o bendrauti pradės tik artimiau susipažinęs. Taip yra todėl, kad vengrų vižlui šeimininkas yra visas jo gyvenimas. Visi kiti žmonės ir šunys nėra tokie svarbūs ir brangūs kaip jis.

 

Trumpaplaukis vengrų vižlas beveik neturi šuniško kvapo, jo kailis trumpas, be pavilnės, todėl priežiūra gana paprasta. Tačiau neapsigaukite – trumpaplaukis vengrų vižlas kaip ir visos kitos šunų veislės gausiau šeriasi du kartus per metus.

 

 

Penki dalykai apie vengrų vižlus, kuriuos būtina žinoti:

 

1.    Vengrų vižlas norės būti su jumis kuo ilgiau ir kuo arčiau.
2.    Vengrų vižlas yra energingas šuo.
3.    Vengrų vižlas yra puikus medžiotojas.
4.    Vengrų vižlas nepakenčia žiauraus elgesio.
5.    Vengrų vižlas – ne kiekvienam…

 

Trumpaplaukio vengrų vižlo medžioklės instinktai

 

Trumpaplaukis vengrų vižlas yra medžioklinė šunų veislė, kuri puikiai dirba tiek sausumoje, tiek vandenyje, medžioja fazanus arba antis, nė kiek nenusileisdama kitiems septintosios medžioklinių šunų grupės atstovams.

 

Senais laikais Vengrijoje medžioklinio šuniuko atranka būdavo itin griežta – giminei pratęsti palikdavo tik pačius drąsiausius, turinčius stipriausius medžioklinius instinktus vižliukus. Neretai šūvis į orą nulemdavo tolesnį 2 mėnesių šuniuko likimą.

 

Šiais laikais didžioji dalis vengrų vižlų veislynų Vengrijoje veisia medžioklinių linijų vižlus ir tik keletas veislynų veisia „parodinius“ vengrų vižlus.

 

Kita dalis vengrų vižlų veislynų Vengrijoje maišo medžioklines ir nemedžioklines šunų linijas, tačiau siekia neprarasti labai svarbių vižlo prigimtinių savybių bei išsaugoti puikų eksterjerą.

 

Tačiau visiems vengrų vižlų veislynams Vengrijoje, norintiems veisti vengrų vižlus,  privaloma išlaikyti minimalius reikalavimus turintį egzaminą. Ir tie, kas turi medžioklinius šunis, ties šiuo egzaminu paprastai nesustoja, toliau dirbdami tiek medžioklėje, tiek parodydami savo šunis vietos arba tarptautinėse  varžybose. Ir,  beje, trumpaplaukių vengrų vižlų rezultatai yra išties puikūs net ir pasaulinio lygio varžybose.

 

Medžioklinio vižlo diena Vengrijoje prasideda visiškai įprastai. Neretai pamatysi vaizdelį: džipu važiuoja rančos laukais šeimininkas, o paskui jį bėga ištikimasis vižlas. Šeimininkas, važiuodamas per veidrodėlį išvysta nutilkusį prie paukščio savo augintinį, sustoja, išsiima šautuvą, pokšt ir iš pasivaikščiojimo grįžta su fazanu!..

 

 

Faktai apie sveikatą

 

Trumpaplaukiai vengrų vižlai yra sveika, stipri šunų veislė.

 

Jiems privalomas klubo sąnarių rentgenologinis tyrimas dėl klubo sąnario displazijos. OFA (Orthopedic Foundation for Animals) ataskaitoje trumpaplaukių vengrų vižlų klubo sąnario displazija sudaro tik 6,8 %, kai tuo tarpu Labradoro retriverių – 11,6 %, auksaspalvių retriverių – 19,4 %.

Odos negalavimai taip pat nedažni: sezoninė alergija stebima 6,99 %, maisto alergija 4,79 %, demodekozė 6,27 %.

 

Paveldimos akių ligos vižlams pat itin retos, jos sudaro apie 0,3% . Paveldimas autoimuninis tiroiditas stebimas 2,3 % (kitoms šunų veislėms sudaro apie 2,5 %). Epilepsija pasitaiko retai (3,07 %), galimai paveldima autosominiu recesyviniu keliu, perduodama tam tikroms vengrų vižlų linijoms.

 

Hemangiosarkoma sudaro 2.91 %, širdies negalavimai – 0,6%.

 

Taigi trumpaplaukių vengrų vižlų vidutinė gyvenimo trukmė yra 13 metų, gerai prižiūrimas vižlas gali savo šeimą džiuginti iki 16-17 metų.

 

 

Kas svarbu, renkantis trumpaplaukio vengrų vižlo šuniuką?

 

Renkantis šunį pirmiausia patartume nesigrožėti mažu vengrų vižliuku, nes jis niekada nepalieka abejingų. Pirmiausia rekomenduotume susipažinti su suaugusiais trumpaplaukiais vengrų vižlais ne tik namuose, bet ir lauke. Nes išauklėtas vengrų vižlas namuose yra ramus, ir žmogus, nežinodamas, kokia jėga ir energija slypi jame, gali neteisingai pasirinkti šuns veislę.

 

Šios  veislės šunys gyvena ilgai, todėl atsakingas veisėjas neabejotinai skirs jums laiko, siekdamas, kad jo šuniukui netektų keisti šeimos ir keliauti iš rankų į rankas. Taigi, jei esate lėtas iš prigimties žmogus, nemėgstate pasivaiksčiojimų ir prisilietimų, esate nekantrus – trumpaplaukis vengrų vižlas ne jums.

 

Renkantis šunį labai svarbu viską gerai pasverti ir apgalvoti. Ir jei yra nors menkiausia abejonė, geriau apsisukti ir šuniuko nepirkti. Vadų buvo, yra ir bus, o neteisingas sprendimas gali labai daug kainuoti tiek šuniukui, tiek jo šeimai.

 

Visgi nusprendus įsigyti trumpaplaukį vengrų vižlą, patartume nuvažiuoti į keletą veislynų, pabendrauti su veisėjais ir jų šunimis. Nes vengrų vižlai skirtinguose veislynuose skiriasi ne tik savo išvaizda, bet ir būdu.

 

Taip pat rekomenduojama atkreipti dėmesį į šunų veisėją, pasidomėti jo požiūriu į šunis, savo veiklą bei į potencialias šeimas jo šuniukams.

 

Atsakingas veisėjas visuomet pasidomės būsima savo šuniuko šeima, užduos klausimus, kad įsitikintų, jog šuniukas pateks į geras rankas.

 

Ir neįsižeiskite, jei veisėjas, pajutęs, kad jūsų sprendimas įsigyti vengrų vižlą nėra tinkamas, apie tai perspės arba dėl tam tikrų priežasčių atsisakys mažylį parduoti.

 

Tačiau jeigu šunų veisėjas jūsų nieko neklausia, o tik įkyriai siūlo šuniukus, verta suklusti: ar tikrai viskas yra gerai. Perkant šuniuką būtina pasidomėti tėvų sveikatos tyrimais bei paklausti apie šuniuko pirkimo pardavimo sutartį. Rūpestingas veisėjas visuomet stengsis pateikti sutartį, kuri užtikrintų puikią šuniuko ateitį, tuo pačiu suteiktų tam tikras garantijas. Su atsakingu veisėju šeima įsigis puikų patarėją šuns auginimo ir auklėjimo klausimais, o gal net ir būsimą draugą.

 

Atvykus trumpaplaukiam vengrų vižlui į namus, derėtų nepamiršti dresūros pamokų. Tai labai svarbu, kad sustiprėtų ryšys tarp šeimininko ir jo augintinio. Nieko nėra baisiau už neauklėtą energingą šunį.

 

Kiek į savo šuniuką įdėsite laiko ir pastangų iki 1,5-2 metų, tiek turėsite visą likusį jo gyvenimą.

 

Tinkamose rankose trumpaplaukis vengrų vižlas yra nuostabus šeimos narys, puikus medžiotojas ir sportininkas, tikras vaikų draugelis, ištikimiausias jūsų bičiulis iki paskutinio savo atodūsio.

 

Daiva ir Erikas Garšvai

Šaltinis:kinologija.lt

 

 

Paskelbė Administracija

Panašūs straipsniai

120 medžioklinių šunų namai.
  Medžioklinis šuo pats ištikimiausias medžiotojo draugas ir pagalbininkas, tokio teiginio teisingumas nėra diskutuojamas net  pradedančiųjų medžiotojų tarpe.  Bet ką iš tikrųjų reiškia turėti medžioklinį šunį ar net medžioklinių šunų veislyną. Gero medžioklinio šuns nenusipirksi "Prekės Medžiotojams" parduotuvėse. Tinkamą medžioklinį šunį tikrai turi ne vienas medžiotojas, bet šunų veislynai – labai profesionalių žinių ir įgūdžių reikalaujantis užsiėmimas, "įkandamas" tikrai ne kiekvienam.   Lietuvoje tikrai yra puikių šunininkų ir medžioklinių šunų veislynų, tači..
2 straipsnio komentarai - rodyti komentarus
Medžiokliniai šunys. Lietuvos skalikai
  Žmogus šunį prisijaukino jau prieš 10-12 tūkstančių metų. Visą tą laiką žmogus ir šuo buvo – neatskiriami. Nė vienas naminis gyvulys neprisirišo prie žmogaus taip kaip šuo. Žmogaus veikla įtakojo šuns prigimties ir elgesio pasikeitimą. Šuo labai plastiškai prisitaikė prie įvairių gyvenimo sąlygų ir jam keliamų reikalavimų. Tuo ir galime paaiškinti tokį didelius šunų veislių dydžio, išvaizdos, spalvos, plaukų dangos, elgesio ir fiziologijos skirtumus. Šiuo metu pasaulyje žinoma apie 380 skirtingų šunų veislių. Viena šunų veislė yra mūsiškė, lietuvių – tai Lietuvių skalikai. Kai..
2 straipsnio komentarai - rodyti komentarus
Šunys medžioklėje
      Tūkstančius metu šunys lydi žmogų medžioklėje kaip palydovai ir kaip padėjėjai. Senais laikais šunys padėdavo žmogui surasti žvėrys, vijo juos į spąstus, gaudykles, tinklus.   Atsiradus parakui, sparčiai tobulėjant šaunamiesiems ginklams, šunų vaidmuo medžioklėje ėmė keistis. Didelė reikšmę įgijo jų panaudojimas po šūvio, aptinkant sužeistus žvėris ir paukščius.   Net ir medžiojant pačiais moderniausiais ginklais, kurie leidžia paleisti preciziškai tikslu šūvį, neretai žvėris ar paukštis po šūvio nekrenta vietoje, nes šūvis medžioklėje -..
0 straipsnio komentarai - rodyti komentarus
Medžiokliniai šūnys. Vakarų sibiro laika.
  Pati populiariausia ir skaitlingiausia veislė Rusijoje. Ji buvo išvesta vietinių ekotipų – mansių (vogulų), paplitusių taigos ir miškų zonose (Šiaurinis Uralas ir Vakarų Sibiras) ir chantų (ostiakų), paplitusių Obės upės baseino taigoje šunų pagrindu. Be šių dvejų tipų, veislės formavimosi procese dalyvavo komių (zyrianų) šunys.   Mansių ir chantų tipai turi skirtumų, kurie išliko ir dabartinių veislės atstovų išvaizdoje. Šunys, turintys daugiau mansiško kraujo, – lengvesni, grakštesni, kūnas stačiakampio formos, mažiau apžėlęs, galva neplati, snukis ilgas, smailas. ..
0 straipsnio komentarai - rodyti komentarus
Medžiokliniai šunys. Dratharai
  Jei medžiojate dažnai ir įvairiais būdais, jei medžioklės plotuose praleidžiate 3 ir daugiau dienų per savaitę, jei jūsų medžioklės sezonas tęsiasi nuo balandžio iki kovo, jums reikėtų universalaus vokiečių vižlo – dratharo. Jeigu jūs ieškote patikimo šeimos šuns, tai irgi dratharas…    Balandžio mėnesį dratharas paduos visas sumedžiotas ar sužeistas slankas, iš šalto pavasarinio vandens ištrauks sumedžiotus gaigalus. Gegužę, birželį, liepą suras sužeistus, po šūvio (net iki 40 val.) toli nuėjusius šernus ir stirninus.   Rugpjūtį pakels šūviui i..
0 straipsnio komentarai - rodyti komentarus
Medžiokliniai šunys. Kurtsharas
​ ​ ​​Medžiokliniai šunys. Kurtsharas   Kurtsharas, arba trumpaplaukis vokiečių pointeris, yra universalus medžioklinis šuo. Jis stiprus, itin greitas, atletiškas, raumeningas, puikiai manevruojantis net miško tankumynuose. Vėlyvą rudenį ir žiemą žema vandens temperatūra neleidžia kurtsharui ilgai dirbti vandenyje ieškant ančių, bet net žvarbiausiomis dienomis jis gali nepavargdamas sekti kraujo pėdsakais per sniegą.   Be abejo, šuniui nustojus dirbti reikia pasirūpinti jo šiluma: nusausinti kailį ir įleisti į šiltą patalpą arba automobilį, užkloti šiltą antklodę, nes ..
0 straipsnio komentarai - rodyti komentarus
Medžiokliniai šunys
Terjerai ir taksai   Iš terjerų Lietuvos medžiotojai daugiausiai augina šiurksčiaplaukius foksterjerus ir jagdterjerus. Trumpaplaukių foksterjerų ir ypač Velso terjerų augina mažiau.   Su terjerais urvuose medžiojamos lapės, mangutai, barsukai, bebrai. Urve besislepiantį žvėrelį jie išvaro, o neretai net pagauna ir išvelka. Šie šunys yra universalūs, todėl atitinkamai išmokinti gali būti naudojami kanopinių žvėrių ir paukščių medžioklėse, neblogai seka sužeisto žvėries kraujo pėdsaku. Dėl įgimto azarto noriai eina į vandenį. Tai nedidelio ūgio, energingi, medžioklėje drąs..
0 straipsnio komentarai - rodyti komentarus

0 komentarai apie "Medžiokliniai šunys: Trumpaplaukis vengrų vižlas"

Komentuoti

Tavo vardas:


Prašome įvesti saugos kodą:

Tavo komentaras:
Note: HTML nėra išverstas!
Apie www.amunicija.lt

Prekės kariams, civiliamsturistams, keliautojamsžvejamsmedžiotojams.

 

 

Kariams, civiliams, keliautojams, žvejams, medžiotojams skirta elektroninė prekybos sistema.

 

 

Elektroninė prekybos sistema www.amunicija.lt - tai inovatyvi ir šiuolaikiška internetinė parduotuvė, siūlanti kokybiškas prekes kariams, civiliams, medžiotojams, žvejams, keliautojams ir visiems kitiems aktyvaus gyvenimo būdo mėgėjams. Pas mus rasite platų karinės aprangos ir avalynės, medžiotojų, turizmo, laisvalaikio amunicijos pasirinkimą. Tai pat pasiūlysime optinius ir naktinio matymo prietaisus, bei lobių ieškotojų amunicijos. Rinkitės ir išsirinksite, o mūsų komanda stengsis pateikti Jums kokybišką, šiuolaikišką, nebrangią, tačiau patvarią ir ilgalaikę pasiūlą. Nuolat plečiame savo žinias apie Jums pateikiamus produktus ir jų gamybos procesuose naudotas medžiagas, bei technologijas, siekiant, kad mūsų formuojama pasiūla atitiktų pačius aukščiausius Jūsų lūkesčius. Norėtumėme tobulėti Jums padedant, todėl visas pastabas, komentarus, pasiūlymus prašome rašyti elektroniniu adresu info@amunicija.lt. Nuoširdžiai dėkojame, kad lankotės mūsų parduotuvėje ir tikimės Jūsų sulaukti dar ne vieną kartą. Rekomenduokite mus savo draugams ir pažįstamiems, kurie galėtų pas mus rasti jiems tinkamos amunicijos, siekiant Jų profesinę ar laisvalaikio veiklą padaryti kuo labiau džiuginančią naudojant iš mūsų įsigytą amunicija. Rinkitės ir tikrai išsirinksite.