Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Kategorijos
Papildoma informacija

 

Tikimės, kad skaitydami mūsų komandos parengtus ar parinktus straipsnius rasite sau daug naudingos informacijos, kurią galėsite pritaikyti profesinėje ar laisvalaikio veikloje. Taip pat lauksime ir Jūsų komentarų, nuomonių bei pasiūlymų elektroninių paštu info@amunicija.lt arba „Komentarų“ skiltyje po straipsniais.

 

Mielai publikuosime ir Jūsų parengtus straipsnius aktualiomis karybos, medžioklės, žvejybos, turizmo ir laisvalaikio temomis. Parengtų straipsnių ar struktūrizuotų minčių, įžvalgų, nuomonių lauksime elektroninio pašto adresu info@amunicija.lt ir prieš publikuojant suderinsime su autoriumi pateikimo skaitytojams stilių bei formą. Tikimės, kad toks bendradarbiavimas bus visapusiškai naudingas ir įgaus vis didesnį pagreitį.

 

Perskaitę straipsnį ar straipsnius nepamirškite pasižvalgyti po mūsų elektroninę parduotuvę ir įvertinkite mūsų prekių pasiūla Jums. Spauskite ant prekių grupių ir pateksite į norimas kategorijas:

 

Kariams ir civiliams,

 

Medžioklei ir medžiotojams,

 

Žvejybai ir žvejams,

 

Turizmui ir laisvalaikiui,

 

Lobių ieškotojams,

 

Stebėtojams ir tyrėjams,

 

Šauliams ir ginklų mėgėjams.

 

Tikimės, kad mūsų nuolat plečiama pasiūla atitiks Jūsų lūkesčius ir poreikius, o jei ir ko nerandate šiandien, aplankykite mus rytoj ir rasite daugiau prekių nei pasiūloje buvo vakar.

 

Aplankykite ir mūsų nuolat atnaujinamą skiltį „Naujienos“ kur rasite naujausią ir aktualią informaciją skirtą kariams, medžiotojams, žvejams, keliautojams ir turistams ar šiaip aktyviems žmonėms, kurie neabejingi aktyviam laisvalaikio praleidimo būdui gamtoje.

 

Naujausia mūsų skiltis – „Testai“. Tai nuolat atnaujinama naujais testais elektroninės parduotuvės  www.amunicija.lt skiltis, kuri padės ne tik pasitikrinti turimas žinias, bet ir įgauti naujų žinių bei įgūdžius kariams, medžiotojams, žvejams, keliautojams ir turistams.

 

Ačiū, kad lankotės pas mus skaitote mūsų straipsnius, naujienas, sprendžiate testus bei perkate mūsų prekes. Tikimės, kad sugrįšite dar ne kartą, o mes pasistengsime, kad sugrįžę nenusiviltumėte ir linktumėte viskuo patenkinti. 

 

Pagarbiai

Administracija.

 

Karo muziejus

Apžvelkite ir Jūs muziejaus erdves virtualiame ture. Spauskite ant logotipo.

Aplankykite realiai - K. Donelaičio g. 64, LT-44248, Kaunas.

Ekskursijos užsakomos telefonu (8 ~ 37) 32 09 39. Ekskursijos vedamos lietuvių, rusų arba anglų kalbomis.

Esame tuo tikri, kad patiks ne tik kariams bet ir civiliams.

Prekės kariams

Praktiški žmonės renkasi praktiškus daiktus. Amunicija skirta kariams ir civiliams būtent ir pasižymi ypatingu praktiškumu ir neabejotina kokybe. Rinkdamiesi tokia amuniciją savo profesiniai ar laisvalaikio veiklai sutaupysite nemažai pinigų, o įsigyta avalynė, apranga ar kita amunicijos detalė tarnaus ilgai ir nepriekaištingai ne tik kasdieninėmis, bet ir ekstremaliomis sąlygomis. Daug mūsų pirkėjo jau spėjo įsitikinti tokios amunicijos privalumais ir tapdami vis didesni tokios amunicijos ekspertai bei dar reiklesni amunicijos kokybei - tuo pačiu padeda ir mums formuoti optimalią pasiūlą Jūsų pasirinkimui.

Prekės medžiotojams

Tinkama medžioklės amunicija - sėkmingos medžioklės pagrindas. Laiko patikrintas, kokybiškas ir patikimas prekes medžiokleigalite rasti mūsų elektroninės parduotuvės skiltyje – Medžiotojų amunicija. Nuolat plečiame savo pasiūlą patyrusiems ir tik pradedantiems medžiotojams itin kokybiška, žinomų ir tik pradedančių tačiau gaminių kokybe ir praktiškumu pasižyminčių gamintojų produkcija. Ypatingą dėmesį skiriame savo klientų nuomonei ir pageidavimams dėl pasiūlos formavimo, todėl jei tik norite pasidalinti savo įžvalgomis ir patirtimi, padėsiančią mums tobulėti formuojant prekių medžioklei asortimentą tikrai lauksime elektroninio pašto adresu – info@amunicija.lt.

Prekės turistams

Šiuo metu turizmas ir laisvalaikis kaip tokia poilsio forma įgauna visai kitokią formą. Daugelis laisvalaikį leidžiančių žmonių ieško vis aktyvesnių/judresnių jo praleidimo būdų, o tokie būdai reikalauja tinkamos turizmo ir laisvalaikio amunicijos. Mūsų komandos, Jūsų įvertinimui siūlomos ir parduodamosturizmo ir laisvalaikio prekės atitiks, kad ir paties išrankiausio kliento keliamus reikalavimus. Žinomi prekių ženklai, kokybiškos gamybos procese panaudotos medžiagos ir dėmesys detalėms leis Jums likti patenkintais pas mus įsigytomis turizmo ir laisvalaikio prekėmis.

Prekės žvejams

Parduodame profesionalias ir mėgėjiškas priemones žvejams ir žvejybai. Žinomų pasaulio gamintojų produkcija į kurią įdėtos geriausių pasaulio žvejų sukauptos žinios ir ilgametė patirtis. Ypatingai veiksmingi sprendimai tiek viliojant žuvį, tiek ją gaudant, o užkibus traukiant. Skirkite laiko mūsų pasiūlos peržiūrai, kuris skirta žvejams, žvejybai ir yra pavadinta „Žvejų amunicija“ kategorijos pavadinimu ir manome, kad liksite patenkinti mūsų siūlomu prekių asortimentu. Rinkitės ir išsirinksite, o jei dar ir parašysite savo nuomonę, rezultatus, įžvalgas apie iš mūsų įsigytas ir naudojamas priemones žvejybai liksime labai Jums dėkingi. Nei žvyno, nei uodegos...

Optinės prekės

Prekiaujame kokybiškomis optinėmis prekėmis tokiomis kaip: žiūronai (monokuliarai, binokuliarai), akiniai, optiniai taikikliai, mikroskopai, teleskopai, termovizoriai bei naktinio matymo prietaisai. Nuolat plečiame savo pasiūla kokybiškai ir tik pačių geriausių atsiliepimų tiek iš vartotojų, tiek iš ekspertų sulaukiančias gaminiais. Pasidomėkite mūsų siūlomais optikos prietaisais detaliau ir tikime, kad liksite nustebinti tinkamos kainos ir aukštos kokybės santykiu. Lauksime Jūsų poreikių ir atsiliepimų elektroninio pašto adresu info@amunicija.lt . Dėkojame, kad pas mus lankotės ir laukiame sugrįžtant vėl ir vėl.

Ieškotojų prekės

Prekiaujame lobių ieškotojų amunicija. Tai priemonės skirtos tiems, kurie ieško metalinių daiktų žemės paviršiuje. Mūsų parduodama įranga liks patenkinti tiek pradedantieji „lobių medžiotojai“, tiek daug patirties turintys ieškotojai. Įvertinkite ir įsigykite tinkamus prietaisus įdomiai laisvalaikio veiklai. Parduodami metalo ieškikliai ir kitos priemonės skirtos „lobių paieškai“ pasižymi ypatinga kokybe ir praktiniu panaudojimu ieškant daiktų paviršiniame žemės paviršiuje bet kokio tipo vietovėje. Pas mus įsigytas priemones galėsite panaudoti pagal paskirtį tiek miškuose, paplūdimiuose, atvirose ar kalvotose vietovėse. Įsigykite tinkamą priemonę ir atraskite naują, įtraukianti pomėgį ne tik sau, bet ir visai šeimai.

amunicija.lt

Tankai

Tankai

 

 

Šiame straipsnyje  trumpai pažvelgiame į tiek taktiškai, tiek techniškai įdomų tankų pasaulį. Stengėmės pateikti kertines detales apie jų raidos istoriją.

 

 

Tikimės, kad tai paskatins Jus pasidomėti giliau šiomis kovos mašinomis bei straipsnis  patiks kariams ir civiliams

 

 

Žodis "tankas" kilęs iš anglų kalbos žodžio „tank", kurio pagrindine reikšmė - "bakas“, "rezervuaras". Tankas - tai vikšrinė, gero pravažumo kovos mašina, visiškai šarvuota, turinti įvairią ginkluotę taikiniams mūšio lauke naikinti.

 

 

 

Pagrindinės tanko kovinės savybės:

 

 

- ugnies galia,

- tvirti šarvai,

- judrumas,

- sugebėjimas vykdyti didelio nuotolio žygius,

- įveikti kliūtis ir užtvaras.

 

 

Tankas, kaip kovos priemonė, atsirado I pasaulinio karo metais. Tam buvo susidarė objektyvios sąlygos. Po manevrinių karų periodo buvo pereita prie pozicinio pobūdžio veiksmų mūšio lauke. Buvo pradėta rengti gilią, ešelonuotą ir išvystytą inžineriniu požiūriu gynybą. Daug kulkosvaidžių, išdėstytų gerai apsaugotose pozicijose, išvystyta tranšėjų, susisiekimo eigų bei inžinerinių užtvarų sistema kartu su šautuvų ir artilerijos ugnimi atakuojančius pėstininkus padarė bejėgius.

 

 

(nuotraukoje aukščiau -  I pasaulinio karo fortifikuota gynybinė pozicija

 

 

 

(nuotraukoje aukščiau -  I pasaulinio karo fortifikuota gynybinė pozicija)

 

 

Bandymai pralaužti gerai fortifikaciniu požiūriu įrengtą gynybą baigdavosi didžiuliais nuostoliais. Taip Verdeno operacijoje (1918 m. vasario-gruodžio mėn.) vokiečių kariuomenė, turėdama jėgų persvarą prieš prancūzus (pėstininkų 3 kartus, artilerijos - 4,5 karto) neįvykdė savo užduoties. Per pirmąsias 70 parų vokiečių kariuomenė pasislinko tik 6-7 km, o vėliau frontas vėl stabilizavosi ir mūšiai tapo sekinančio pobūdžio. Iš viso šiose kautynėse žuvo apie 1 mln. žmonių.

 

 

 

(nuotraukoje aukščiau -  I pasaulinio karo fortifikuota gynybinė pozicija. Preikyje matoma tikra užtvarų raizgalynė dengiama šaulių ginklų ugnimi per kurią pėstininkams nebuvo įmanoma praibrauti gyviems)

 

 

Buvo aišku, kad reikalinga nauja kovos priemonė, galinti greitai pralaužti gynybą, sudaryti sąlygas pėstininkų veiksmams bei išvystyti taktinę sėkmę į operacinio lygio sėkmingas operacijas.

 

 

Techninės prielaidos (lengva greitašaudė patranka, stori šarvai, kompaktiškas vidaus degimo variklis, vikšrinė važiuoklė ir kt.) tuo laiku buvo iš dalies įmanoma ir karinės idėjos galėjo virsti kūnu. Taip ir atsirado pirmosios kovos mašinos, kurios vėliau pradėtos skirstyti į tankus, pėstininkų kovos mašinas ar kitokio pobūdžio ginkluotą ir šarvuotą kovos techniką.  

 

 

Pirmą kartą tankus panaudojo anglai 1916 m. rugsėjo d. kautynėse prie Somos upės. Masiškai anglų kariuomenė juos panaudojo 1917 m. lapkričio mėnesį pralaužiant pozicinę gynybą kautynėse prie Kambrės. Tankai neturėjo lemiamo vaidmens besibaigiant I pasauliniam karui dėl techninio netobulumo ir riboto skaičiaus, taip pat ir dėl to, kad nebuvo išvystyta jų kovinio panaudojimo mūšyje teorija ir praktika. Bet karo specialistai juose įžvelgė efektyvią ir perspektyvią priemonę įvairiose mūšio rūšyse.

 

 

(nuotraukoje aukščiau -  pirmasis mūšyje panaudotas britų tankas Mark I)

 

 

II pasaulinio karo metais tankai ir tankų kariuomenė greitai vystėsi tiek savo kokybe, tiek kiekybe. Karas tapo jų, kaip kovos priemonės patikrinimu.

 

 

Jau II pasaulinio karo išvakarėse tankų konstruktoriai, ypač – Vokietijos ir Tarybų Sąjungos (remdamiesi I pasaulinio, Ispanijos pilietinio karo bei Žiemos karo patirtimi kūrė vis naujus modelius ir suformavo koncepcijas, pagal kurias išskirtos trys pagrindinės tankų klasės:

 

- lengvieji tankai, skirti pėstininkų palaikymui mūšio metu,

 

- vidutiniai tankai skirti savarankiškai vykdyti reidus į priešo užnugarį, tiesioginiams smūgiams fronto linijoje arba laikinų įtvirtinimų bei lengvesnės šarvuotosios technikos naikinimui,

 

- sunkieji tankai, skirti kitų tankų bei įtvirtinimų naikinimui.

 

Tarybų Sąjunga tokių tipų tankais pradėjo perginkluoti kariuomenę (lengvieji BT-7, vidutiniai T-34 bei sunkieji KV-1) dar prieš karą. Vokietija karo pradžioje turėjo ypač daug ir gerai organizuotuos tankų padalinius (lengvieji Panzer I ir Panzer II, vidutinieji Panzer III ir Panzer IV). Patobulinti tankai (vidutiniai Panther ir sunkieji Tiger) pasirodė nuo 1942 ir nedideliais kiekiais. Antrojo pasaulinio karo metu buvo įsitikinta, kad efektyvus tankų panaudojimas leidžia pakeisti karo pobūdį, pritaikyti visai naujus karo būdus (Blitzkrieg).

 

 

(nuotraukoje aukščiau -  lengvas sovietų tankas BT-7)

 

 

 

(nuotraukoje aukščiau -  lengvas vokiečių tankas Panzer II 3)

 

 

 

(nuotraukoje aukščiau -  vidutinis sovietų tankas T34)

 

 

 

(nuotraukoje aukščiau -  vidutinis vokiečių tankas Panther)

 

 

 

(nuotraukoje aukščiau -  sunkus sovietų tankas KV-1)

 

 

 

 

(nuotraukoje aukščiau -  sunkusis vokiečių tankas Tiger I)

 

 

 

Po Antrojo pasaulinio karo tankų vystymosi kelią būtų galima skirstyti į tris kartas.

 

 

Pirmoji karta apima periodą nuo 1945 m. iki 1960 m. Tuo metu buvo gaminti lengvieji (AMX-13 -Prancūzija, M-41 – JAV, PT-76 – SSRS), vidutiniai (M-46, 47, 48 – JAV, Centurion – Didžioji Britanija, T-54, T-55 – SSRS) ir sunkieji (M103 – JAV, Conqueror – Didžioji Britanija, (IS-10)T-10 – SSRS) tankai. Šiame laikotarpyje gaminti ir naudoti tankai ne visiškai tiko toms užduotims, kurios buvo keliamos pokario laikotarpiu. Nes vidutiniams tankams trūko šarvų ir ugnies galios, o sunkiesiems – mobilumo. Todėl buvo išvysta nauja tankų panaudojimo ir konstravimo koncepcija, o naujosios kovos mašinos priskirtos pagrindinių tankų klasei.

 

 

 

(nuotraukoje aukščiau -  sunkusis sovietų tankai T-54 ir T-55 Afganistane)

 

 

 

 (nuotraukoje aukščiau -  sunkusis prancūzų tankas AMX-13) 

 

 

 

(nuotraukoje aukščiau tankas  Centurion – Didžioji Britanija)

 

 

 

(nuotraukoje aukščiau tankas  Conqueror – Didžioji Britanija)

 

 

 

(nuotraukoje aukščiau tankas M103 – JAV)

 

 

 

 

Pagrindinis tankas – daugiafunkcinė kovos kovos mašina, galinti vykdyti kovines užduotis esant tiesioginiam artilerijos apšaudymui ir prieštankinių priemonių veikimui. Ši mašina turi gerą – ugnies galią, mobilumą ir šarvus.

 

 

Antroji karta apima periodą nuo 1960 m. iki 1980 m. Ši karta pasižymi tuo, jog iš esmės buvo gaminami tik dviejų tipų tankai – lengvieji (M551 „General Sheridan“ – JAV, FV101 „Scorpion“ – Didžioji Britanija) ir pagrindiniai (M60 – JAV, Chieftain Mk. 3 – Didžioji Britanija, Leopard-1 – VFR, АМХ-30 – Prancūzija, STRV-103 – Švedija, Т-62, Т-72 – SSRS).

 

 

(nuotraukoje aukščiau tankas M551 „General Sheridan“ – JAV)

 

 

 

(nuotraukoje aukščiau britų tankas FV101 „Scorpion“)

 

 

 

Skirtingai nuo kitų šarvuočių pagrindinis tankas yra universali mašina, t. y. gali būti naudojamas įvairiuose mūšiuose ir prieš įvairias priešininko kovos priemones. Konstrukcija pasižymi specialia apsauga nuo masinio naikinimo ginklų.

 

 

(nuotraukoje aukščiau vokiečių tankas Leopard-1)

 

 

Antrosios kartos tankų konstruktoriai neturėjo vieningo požiūrio į pagrindinių tankų charakteristikų santykį. SSRS ir JAV laikėsi proporcingumo doktrinos, t. y. kad visos tanko charakteristikos turi būti tolygiai išvystytos, Prancūzijos ir Vokietijos Federacinės Respublikos konstruktoriai pagrindinėmis charakteristikomis laikė ugnies galią ir mobilumą, nors dėl to šarvai buvo silpni, o Didžiosios Britanijos konstruktoriai pagrindinėmis charakteristikomis laikė ugnies galią ir šarvus nors dėl to tanko mobilumas buvo mažas.

 

 

 

(nuotraukoje aukščiau švedų tankas  STRV-103)

 

 

 

(nuotraukoje aukščiau sovietų tankas Т-72)

 

 

 

Tankai pasižymintys individualiais parametrais buvo vadinami specialias pavadinimas: komandiniai, ugniasvaidiniai, sustiprinti ir kt. Lengvieji tankai buvo naudojami, kaip žvalgybos, apsaugos ar desanto palaikymo mašinos.

 

 

Šiuo laikotarpiu pasirodė naujas šarvuočių tipas – šarvuotos pėstininkų mašinos (BMP-1 (БМП-1) – SSRS, Маrdеr – VFR, M-113 - JAV) ir oro desanto mašinos (BMD-1 (БМД) – SSRS).

 

 

Taip pat šiuo laikotarpiu į tankus gaminančių šalių ratą įėjo naujos šalys Šveicarija (PZ-61, PZ-68), Italija (Liūtas), Indija (Vijayanta), Japonija (Type 74 (74式戦車), Kinija (Т-59, Т-62, Т-60), Izraelis (Merkava).

 

(nuotraukoje aukščiau tankas PZ-61, Šveicarija)

 

 

 

 

(nuotraukoje aukščiau tankas Vijayanta, Indija)

 

 

 

 

(nuotraukoje aukščiau tankas Type 74 (74式戦車) Japonija)

 

 

 

Nuo 1980 m. prasidėjo 3 kartos tankų gamyba: VFR – Leopard-2 (gamybos pradžia 1979 m.), JAV – М-1 „Abrams“ (gamybos pradžia 1980 m.), Didžiojoje Britanijoje – FV4030/4 Challenger (gamybos pradžia 1983 m.). Kiek valiau, nuo 8-ojo dešimtmečio vidurio, panašaus tipo tankus pradėjo gaminti Prancūzija, TSRS, Pietų Korėja, Brazilija, Japonija. Šių tankų paskirtis -  įvairių taikinių naikinimas tiesiu taikymu iš vietos ir eigos bet kuriuo metų ir paros laiku jungtiniame mūšio lauke, esant gerai organizuotam priešo pasipriešinimui. Manoma, kad trečiosios kartos tankai yra 1,5-2 kartus pranašesni už antrosios kartos tankus. Be to, jie turi kai kurių nepanaudotų konstrukcinių galimybių tolesniam modernizavimui.

 

 

 

(nuotraukoje aukščiau tankas Leopard-2, Vokietija)

 

 

(nuotraukoje aukščiau tankas М-1 „Abrams“, JAV)

 

 

 

(nuotraukoje aukščiau tankas FV4030/4 Challenger,  Dž. Britanija)

 

 

 

 

Šiuolaikinis tankas - tai pagrindinė kovos mašina itin dinamiškame sausumos mūšyje. Šiuolaikiniai tankai turi didelio kalibro pabūklus, pagrindinių elementų komponuotė nusistovėjo ir beveik visų tankų yra vienoda. Spartus chemijos ir fizikos mokslo vystymasis (kompozitinės medžiagos, keramika, urano lydiniai) leido nedidinat šarvų storio gerokai sustiprinti tankų šarvų atsparumą sviedinių, raketų poveikiui, Taip pat pradėtos naudoti naujos gynybinės sistemos (reaktyvūs/dinaminiai šarvai, aktyvios gynybos sistemos, ir kt.), elektronika (radarai, naktinio matymo, navigacijos bei kiti prietaisai), pabūkluose naudojami naujų tipų sviediniai (pokalibriniai, valdomi reaktyviniai) ir pan.

 

 

Pridedame intrenete rastą video filmuką su dešimt pačių (mūsų subjektyvia nuomone) moderniausių tankų šiuo metu. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tanko konstrukcija: 1 – vikšrai, 2 – pabūklas, 3 – vikšrų dangtis, 4 – dūmių granatų granatsvaidis, 5 – priešlėktuvinis kulkosvaidis, 6 – variklio dangtis, 7 – vado bokštelis, 8 – suporintas kulkosvaidis, 9 – nuožulnus šarvų lakštas, 10 – korpuso kulkosvaidis.

 

 

 

 

 

 

Trys pagrindiniai tanko efektyvumo faktoriai yra ginkluotė, mobilumas ir apsauga (šarvų stiprumas). Ginkluotė apsprendžia tanko galimybes sunaikinti priešo objektus. Tarp svarbių ginkluotės charakteristikų yra nuotolis, kurį pasiekia iš tanko pabūklo paleisti sviediniai ar valdomos raketos, galimybė šaudyti judant ir į judančius taikinius. Mobilumas yra ne tik tanko greitis, bet ir sugebėjimas manevruoti įvairaus tipo vietovėse, įveikti įvairias natūralias ir dirbtines kliūtis.

 

 

Tankai dažniausiai transportuojami automobiliniais vilkikais, geležinkeliu, laivais, palyginti retais atvejais – lėktuvais.

 

 

Pagrindinė tokio transportavimo priežastis itin trumpas tanko važiuoklės tarnavimo laikas (nuo 800 km iki 5000 km) ir brangiai kainuojantis jos remontas.

 

Esant reikalui tankai gali greitai judėti ir patys (plente (iki 80 km/val), tiek raižyta vietove (iki 50 km/h), tačiau tai daroma tik mokymuose, paraduose ir kovinėse situacijose. Dėl didelio vikšrų ploto santykinis slėgis į gruntą dažnai mažesnis nei žmogaus kojos sukuriamas slėgis.

 

 

Pažeidžiamumas

 

 

Stipriausiai šarvuotas yra tanko priekis, silpniau šarvuoti bortai, o dar silpniau – užpakalinė ir viršutinė dalys. Įvairių modelių tankai, turi specifinių „silpnų“ vietų. Klasikinės „silpnos“ vietos tai važiuoklė, vieta kur korpusas jungiasi su bokšteliu, matymo ir taikymosi prietaisai ir kt.

 

Tankas yra didelė ir triukšminga mašina. Pėstininkai, ypač miesto vietovėse, gali ganėtinai lengvai surengti pasalas. Todėl tankai kovoja palaikomi ratinių ar vikšrinių kovos mašinų, lėktuvų, malūnsparnių ir svarbiausia savo pusės pėstininkų.

 

Teoriškai priešo pėstininkas gali pasislėpti už medžio ar kitos priedangos ir tiesiog laukti tanko privažiuojant artyn. Tačiau tankas yra bauginanti kovos mašina, todėl tai pavyksta tik treniruotam ir disciplinuotam kariui.

 

Kai pėstininkas vienu ar kitu būdu priartėjo arčiau kritinės ribos, jis nebegali būti atakuojamas tanko pagrindiniais ginklais, nes pabūklas ir kulkosvaidis negali nuleisti vamzdžių pakankamai žemai ar aukštai. Šios gali apšaudyti savo pusės tanką mažo kalibro ginklais, kurie neįveiks jo šarvų, tačiau nuvaikys priešo pėstininkus. Tanko įgula gali stoti į kovą atidariusi tanko angas, tačiau taip ji netenka tanko šarvų apsaugos.

 

Nors daugelis rankinių prieštankinių ginklų gali ir neįveikti priekinių šarvų, jie paprastai įveikia silpnesnius šoninius ar galinius šarvus ir lengvai gali pažeisti važiuoklę. Tankas taip pat pažeidžiamas ir rankomis padėtomis prieštankinėmis minomis. Lengviausiai ši mašina įveikiama ataka iš viršaus, nes čia šarvai paprastai būna ploniausi.

 

Minos

 

Prieštankinės minos pradėtos naudoti dar pirmojo pasaulinio karo metu, tačiau jos buvo labai neefektyvios. Antrajame pasauliniame kare naudotos minos buvo efektyvesnes, jau turėdavo ir magnetinius sprogdiklius, tačiau buvo palyginti lengvai aptinkamos ir sunaikinamos. Po antrojo pasaulinio karo minos tapo dar efektyvesnės, tačiau atitinkamai augant ir tanko šarvui, jos negalėjo sunaikinti tankų, tačiau labai apsunkindavo jų judėjimą.

 

Sraigtasparniai

 

Prieštankinį ginklą nešantis sraigtasparnis yra pavojingiausias šių dienų tanko priešas. Būdamas daug greitesnis ir manevringesnis už tanką, jis gali užpulti labai netikėtai ir iš nelauktos pusės. Sraigtasparnio ginklai gali pasiekti tanką ir tada, kai tanko ginklams šis sraigtasparnis yra per toli. Be to, net ir nedidelio kalibro patranka gali būti efektyvi, nes sraigtasparnis atakuoja iš viršaus (lengviausiai pažeidžiama tanko dalis).

 

 

(nuotraukoje aukščiau sraigtasparnis A129 Mangusta Anti Tank Helicopter2)

 

 

 

Lėktuvai

 

 

JAV specialiai kovai prieš tankus buvo sukurtas lėktuvas A-10 Thunderbol. Šiuo metu šis lėktuvas daugiau atlieka Artimosios oro paramos (angl. Close Air support) bei nuolat pasigirsta, kad netrukus šis lėktuvas bus išimtas iš ginkluotės ir jo vietą kovoje su tankais užims sraigtasparniai ar kitos priemonės.

 

 

 

(nuotraukoje aukščiau lėktuvas A-10 Thunderbol)

 

 

 

 

 

 

 

Paskelbė Administracija

Panašūs straipsniai

Britų specialios pajėgos “SAS”
  Trumpai aprašysime legendomis apipintąsias ir bene geriausiai žinomą britų specialiųjų pajėgų dalį -  SAS, kas angliškai reikštų - The Special Air Service. Lietuviškai galėtų būti verčiama kaip Specialioji oro pajėgų tarnyba.   Ši tarnyba buvo suformuota 1941 metais Antrojo pasaulinio karo metu Davido Stirlingo (nuotraukoje dešinėje). Pirminis tarnybos pabadinimas buvo priskirtas junginys „L“. Pirminis pavadinimas buvo skirtas labiau priešui klaidinti apie operacijose prieš nacius dalyvaujančių karių ir pajėgų rūšį bei skaičių.   (nuot. Deividas St..
1 straipsnio komentarai - rodyti komentarus
JAV karinių jūrų pajėgų specialiosios pajėgos (Navy SEALs)
  Kiekviena JAV kariuomenės rūšis turi savas specialiąsias pajėgas, ne išimtis ir JAV karinės jūros pajėgos. Karinių jūrų pajėgų specialiosios pajėgos plačiau žinomos kaip SEALs pavaldžios KJP (karinių jūrų pajėgų) specialiųjų operacijų vadavietei ir JAV kariuomenės specialiųjų pajėgų vadavietei.   SEAL pradžia – II pasaulinis karas (1942 metai), Forto Pierce teritorijoje buvo įsteigta pakrančių žvalgybos ir apsaugos mokykla.   Pagrindinė SEALs grupių užduotis – vykdyti mažų padalinių specialiąsias operacijas susijusias su vandeniu. Trumpai tariant, jei reikia vyk..
0 straipsnio komentarai - rodyti komentarus
Tikros istorijos apie gurkus tarnaujančius Didžiajai Britanijai
      Šiais metas sukanka 200 metų kai šie kariai tarnauja Britų karūnai, todėl pateikiame 10 faktiškai įrodytų britams tarnaujančių gurkų istorijų mūšio lauke.     Beveik visi, kurie domisi ar domėjosi karyba, kariniais konfliktais ir panašiomis temomis yra girdėję apie gurkus juolab, kad ir mūsų žiniasklaidoje pasirodo straipsnių apie šiuos narsumu ir beprotiška kovos dvasia pasižyminčius karius.     1815 metais Britų kariuomenė kėsinosi okupuoti Nepalą, tačiau susidūrė su nuožmiu Nepalo karių (gurkų) pasipriešinimu buvo prive..
0 straipsnio komentarai - rodyti komentarus
Ginklai. Automatinis šautuvas G-36
    Automatinis šautuvas G-36 sukurtas paskutinio XX a. dešimtmečio pradžioje „Heckler& Koch” (Vokietijoje) ir pradėtas naudoti Vokietijos kariuomenėje 1995 m. Šis ginklas yra vienas iš moderniausių šiuo metu naudojamų automatinių šautuvų. Jis yra lengvas, patikimas ir ergonomiškas. Naudojamas Vokietijos, Ispanijos, JAV ir kitų šalių ginkluotosiose pajėgose.     „Heckler&Koch” atsisakė ankstesniuose ginkluose naudoto pusiau laisvos spynos veikimo principo, naudojant ritinėlius. Vietoj to buvo panaudotas dujų nuvedimas iš vamzdžio, esant trumpam stūm..
1 straipsnio komentarai - rodyti komentarus
Taktinė barzda
                                                       Internete pasirodė keletas straipsnių apie taktines barzdas ir jų efektyvumą mūšyje.   Taktinės barzdos, kaip kario veido „karinė apranga“  išpopuliarėjo Irako ir Afganistano karinių kompanijų metu, ypač tarp Specialiosios paskirties pajėgų karių.   Vėliau šiuos „atributus“ perėmė ir reguliariosios, beveik visų šiuose konfliktuose dalyvavusių šalių pajėgos.   ..
0 straipsnio komentarai - rodyti komentarus
Ginklas Mauser 98 (M98)
    Ginklas Mauser 98 (M98, vok."Gewehr 98") - žinomo Vokietijos gamintojo "Mauser" produktas gamintas nuo 1898 m. iki 1935 m.   Mauser 98 modėlį, tobulindamas jau akstesnius savo ginklus sukurė  žymus ginklų  konstruktorius Paulas Mauseris.   "Mauser 98" buvo priimtas į Vokietijos kariuomenę 1898 m. balandžio 5 d. ir  pakeitė  "Mauser 1888".   1901 m. pirmieji kariuomenės "M98" ginklai buvo nukreipti į padalinius, vykdančius ekspedicines operacijas Rytų Azijoje, karinį jūrų laivyną ir į tris kariuomenės korpusus Prūsijose. ..
0 straipsnio komentarai - rodyti komentarus
"Antano Smetonos" mitas
​   Įvadas   Artėjantis Lietuvos Respublikos šimtmetis ir jo paminėjimas verčia visuomenę permąstyti mūsų tautos ir valstybės istoriją. Tai, savo ruožtu, sąlygoja ne tik tikrų, bet dažnai ir išgalvotų, herojų bei žygdarbių iškėlimą ir pristatymą visuomenei. Visa tai tarnauja ne visuomet pagrįsto istorinio naratyvo formavimui. Šių dienų geopolitinis kontekstas labai palankus ne visuomet racionaliam tarpukario Lietuvos ginkluotųjų pajėgų vertinimui.   Manau, kad kaip tik tokiu pavyzdžiu būtų galima laikyti karo laivo „Prezidentas Smetona“ bei viso Lietuvos Respu..
2 straipsnio komentarai - rodyti komentarus

0 komentarai apie "Tankai"

Komentuoti

Tavo vardas:


Prašome įvesti saugos kodą:

Tavo komentaras:
Note: HTML nėra išverstas!
Apie www.amunicija.lt

Prekės kariams, civiliamsturistams, keliautojamsžvejamsmedžiotojams.

 

 

Kariams, civiliams, keliautojams, žvejams, medžiotojams skirta elektroninė prekybos sistema.

 

 

Elektroninė prekybos sistema www.amunicija.lt - tai inovatyvi ir šiuolaikiška internetinė parduotuvė, siūlanti kokybiškas prekes kariams, civiliams, medžiotojams, žvejams, keliautojams ir visiems kitiems aktyvaus gyvenimo būdo mėgėjams. Pas mus rasite platų karinės aprangos ir avalynės, medžiotojų, turizmo, laisvalaikio amunicijos pasirinkimą. Tai pat pasiūlysime optinius ir naktinio matymo prietaisus, bei lobių ieškotojų amunicijos. Rinkitės ir išsirinksite, o mūsų komanda stengsis pateikti Jums kokybišką, šiuolaikišką, nebrangią, tačiau patvarią ir ilgalaikę pasiūlą. Nuolat plečiame savo žinias apie Jums pateikiamus produktus ir jų gamybos procesuose naudotas medžiagas, bei technologijas, siekiant, kad mūsų formuojama pasiūla atitiktų pačius aukščiausius Jūsų lūkesčius. Norėtumėme tobulėti Jums padedant, todėl visas pastabas, komentarus, pasiūlymus prašome rašyti elektroniniu adresu info@amunicija.lt. Nuoširdžiai dėkojame, kad lankotės mūsų parduotuvėje ir tikimės Jūsų sulaukti dar ne vieną kartą. Rekomenduokite mus savo draugams ir pažįstamiems, kurie galėtų pas mus rasti jiems tinkamos amunicijos, siekiant Jų profesinę ar laisvalaikio veiklą padaryti kuo labiau džiuginančią naudojant iš mūsų įsigytą amunicija. Rinkitės ir tikrai išsirinksite.